Otrdiena, 27. jūnijs, 2023

Skaistuma injekcijas spilgtai vasarai

Mūsdienu estētiskā medicīna ļauj saglabāt ādu jaunu un veselīgu pēc iespējas ilgāk. Šim nolūkam tiek veiktas filleru jeb pildvielu injekcijas. Injekcijas īpaši aktuālas šobrīd – vasarā! Mēs visi vēlamies spīdēt kūrortos un pludmalēs. Filleru mērķis ir atjaunot pašas ādas resursus, koriģēt mīmiskās un ar vecumu saistītās krunciņas un atjaunot zaudēto sejas apjomu.

Kādi injekciju veidi eksistē estētiskajā kosmetoloģijā?

  • Botulīna terapijas procedūra (Botox injekcijas)

Šī ir vispopulārākā un pieprasītākā kosmētiskā procedūra. Botulīna terapijas preparātu darbs ir samazināt muskuļu aktivitāti – sejas izteiksme ir pilnībā saglabāta (nav “maskas” efekta), bet bez krunciņām un dermas krokām. Var smaidīt, smieties, izrādīt citas emocijas, un tas viss – bez grumbām.

  • Plazmoliftings (plazmoterapija, PRP terapija)

Plazmoliftinga procedūra ir dabiska atjaunošanās uz paša organisma resursu rēķina. Plazmoliftings ir balstīts uz speciāli attīrītas cilvēka plazmas ievadīšanu, kas ir bagātināta ar trombocītiem. Tā uzsāk dabiskos ādas atjaunināšanās un atjaunošanās procesus – kolagēna un elastīna ražošanu.

  • Biorevitalizācija

Hialuronskābe preparātos dara brīnumus. Hialuronskābe ir dabiska dermas viela, kas saglabā tajā ūdeni. Nokļūstot dermas slāņa dabiskajā vidē, viela aktivizē kolagēna un elastīna ražošanu, kas aizpilda grumbas un izlīdzina ādu. Biorevitalizanti satur arī vitamīnus, minerālvielas, aminoskābes, augu ekstraktus.

  • Mezoterapija

Šī ir viena no ādas biorevitalizācijas iespējām. Mezoterapijai no biorevitalizācijas ir būtiska atšķirība – tiek izmantoti kosmētiskie mezokokteiļi. Tie satur veselu virkni noderīgu vielu – hialuronskābi, mikroelementus, aminoskābes, peptīdus. Mezokokteiļiem ir spēcīga ietekme uz šūnu procesiem, tāpēc mezoterapija lieliski tiek galā ar priekšlaicīgu ādas novecošanos.

  • Kontūrplastika ar pildvielu (filleru) injekcijām

Sejas kontūrēšanai izmanto hialuronskābes pildvielas. Ar to palīdzību tiek koriģēts sejas ovāls, aizpildītas nasolabiālās grumbas un atjaunots zaudētais audu apjoms.

Kuras injekcijas visvairāk interesē pacientus vasarā?

Padušu hiperhidroze (pastiprināta svīšana) rada diskomfortu daudziem cilvēkiem, īpaši vasarā. Karstajā laikā pastiprināti svīst plaukstas, pēdas, paduses, radot cilvēkam neērtības:

⋅ Svīstošās plaukstas rada nepatīkamu iespaidu, kad cilvēki sasveicinās, un var fiziski traucēt noturēt priekšmetus;

⋅ Kauns no pastiprinātas svīšanas izraisa emocionālas ciešanas, cilvēks sāk izvairīties no saskarsmes, kļūst nomākts un depresīvs;

⋅ Intensīva svīšana var traucēt karjeras attīstībai, īpaši jomās, kurās svarīga personiskā komunikācija un uzticības faktors;

⋅ Pastāvīgi mitrs apģērbs rada nepieciešamību pārģērbties vairākas reizes dienā, kas ne vienmēr ir iespējams;

⋅ Neērtības sagādā arī sviedru smaka, ja nav iespējams uzreiz pārģērbties;

⋅ Sviedru traipi bojā apģērba izskatu.

Injekcijas palīdz atbrīvoties no svīšanas un baudīt vasaru bez pastiprinātas svīšanas!

Ir jāatceras, ka filleru injekciju veikšanai ir noteiktas kontrindikācijas. Protams, ka nevajadzētu veikt filleru injekcijas un vērsties pie plastiskajiem ķirurgiem līdz 18 gadu vecumam, šajā vecumā mēs visi esam skaisti.

Kontrindikācijas filleru injekcijām:

⋅ Grūtniecība

⋅ Krūts barošanas periods

⋅ Herpes vai ādas saslimšanas, zonā kurā plānots veikt injekcijas

⋅ Onkoloģiskas saslimšanas

⋅ Vīrusu un infekciju slimības aktīvajā fāzē

Individuālās kontrindikācijas:

⋅ Alerģiskas saslimšanas

⋅ Autoimūnas saslimšanas

⋅ Asins nesarecēšana

⋅ Cukura diabēts

⋅ Alerģija pret noteiktiem medikamentiem

⋅ Jāievēro piesardzība koronāro slimību gadījumā (piemēram, ja tika veikta šuntēšana).

Ja filleru jeb pildvielu injekcijas veicat atkārtoti, pastāstiet ārstam par to, kādi preparāti tika izmantoti iepriekš un vai pēc injekciju veikšanas bija blakusparādības.

Saistītie raksti:

Atzvani