Pirmdiena, 22. maijs, 2023

Kā īstenot sapni par plakanu vēderu? Liposakcija un abdominoplastika

Plakans vēders un skaisti muskuļota vēdera presīte joprojām ir moderna, veiksmīga cilvēka atribūts.

Šajā rakstā runāsim par gadījumiem, kad iegūt plakanu vēderu nepalīdz ne diēta, ne sports, taču ātrs rezultāts ir ļoti vajadzīgs. Iemesli var būt dažādi – tuvojas pludmales sezona, beidzot apnicis nesportiskais izskats vai gribas iepriecināt mīļoto cilvēku. Te talkā var nākt liposakcija (tauku atsūkšana) un abdominoplastika.

Liposakcija – modernā iespēja 

Tauku atsūkšana, kas pazīstama arī kā liposakcija, ir kosmētiska ķirurģiskā procedūra, kas noņem nevēlamos taukus no noteiktām ķermeņa daļām. To parasti veic tādās vietās kā augšstilbi, gurni, vēders, rokas un sēžamvieta.

Procedūra ietver nelielu iegriezumu veikšanu mērķa zonā un tievas caurules, ko sauc par kanulu ievietošanu, lai sadalītu tauku šūnas un izsūktu tās no ķermeņa. Liposakcija tiek izmantotas vairākas metodes, tostarp tauku atsūkšana ar ultraskaņas palīdzību, un ņemot talkā lāzeru.

Liposakcija ietver fizioloģiskā šķīduma, vietējās anestēzijas un adrenalīna šķīduma injicēšanu mērķa zonā, kas palīdz samazināt asiņošanu un pietūkumu. Šo paņēmienu bieži izmanto plašākām ķermeņa zonām, piemēram, vēderam un augšstilbiem.

Tauku atsūkšanā ar ultraskaņas palīdzību izmanto augstas frekvences skaņas viļņus, lai sadalītu tauku šūnas pirms to izņemšanas. Šis paņēmiens ir īpaši noderīgs zonām ar blīvākām tauku nogulsnēm – mugurai un vīriešu krūtīm.

Īpašā metode, kad tauku atsūkšanā izmanto lāzeru: tauku šūnas tiek sašķidrinātas pirms to noņemšanas. Šo paņēmienu izmanto mazāka apjoma ķermeņa vietās – zodam un kaklam.

Tauku atsūkšana parasti tiek veikta vispārējā anestēzijā, lai gan mazākām procedūrām var izmantot vietējo anestēziju vai sedatīvus. Atveseļošanās laiks mainās atkarībā no procedūras apjoma un apstrādātās ķermeņa zonas. Lielākā daļa cilvēku atgriežas darbā nedēļas vai divu laikā, taču var paiet arī vairākas nedēļas, līdz pietūkums samazinās un būs redzami galīgie rezultāti. Pēc tauku atsūkšanas operācijas 2–3 nedēļas ir jānēsā piegulošs, elastīgs apģērbs, kas samazina tūsku, asinsizplūdumus, novērš nelīdzenas ādas veidošanos. Dažas dienas pēc liposakcijas operācijas apstrādātajā vietā būs jūtams diskomforts, nelielas dedzinošas sāpes.

Kaut gan tauku atsūkšana var būt efektīvs veids, kā noņemt noturīgas tauku nogulsnes, tā neaizstās veselīgu uzturu un vingrošanu. Procedūra nav ieteicama cilvēkiem, kuriem ir ievērojams liekais svars vai kuriem ir vaļīga, ļengana āda.

Tāpat kā ar jebkuru ķirurģisku procedūru, ar liposakciju ir saistīti zināmi riski, tostarp asiņošana, infekcija un anestēzijas komplikācijas. Pastāv arī nevienmērīgu vai vienreizēju rezultātu risks, ko dažkārt var labot ar papildus operāciju.

Kopumā liposakcija ir drošs un efektīvs veids, lai iegūtu skaistas ķermeņa formas. Tomēr ir svarīgi, lai pacienta cerības būtu reālas, tāpēc jāizvēlas kvalificētu, pieredzējušu ķirurgu, kurš var palīdzēt noteikt, vai tauku atsūkšana jums ir piemērota.

Abdominoplastika – vēdera plastiskā ķirurģija

Savukārt abdominoplastika, kas pazīstama arī kā vēdera plastika, ir ķirurģiska procedūra, kas paredzēta, lai noņemtu lieko ādu un taukus no vēdera, vienlaikus nostiprinot vēdera sienas muskuļus. Tā ir populāra kosmētiskā procedūra cilvēkiem:

– kuri ir zaudējuši daudz svara;

– sievietēm, kuras ir dzemdējušas;

– personām, kurām novecošanās vai ģenētikas dēļ vēdera rajonā ir liekā āda un tauki.

Bieži vien abdominoplastika ir aktuāla pēc dzemdībām, īpaši daudzkārtējām, kā arī cilvēkiem, kas piedzīvojuši ievērojamu svara zudumu. Operācija ieteicama arī pēc tauku atsūkšanas un citām ķirurģiskas iejaukšanās darbībām, tai skaitā ķeizargrieziena, ja ir izņemts ievērojams taukaudu daudzums un uz vēdera parādās daudz liekās ādas.

Procedūra ietver horizontāla iegriezuma izdarīšanu vēdera lejasdaļā starp gurniem, kā arī vēl vienu iegriezumu ap nabu. Pēc tam āda un tauki tiek noņemti no vēdera muskuļiem, muskuļi tiek savilkti un sašūti kopā, lai izveidotu stingrāku, plakanāku vēdera sienu. Pēc tam liekā āda un tauki tiek noņemti, atlikusī āda tiek novilkta un sašūta vietā.

Ir vairākas abdominoplastikas variācijas, tostarp:

– Mini abdominoplastika

– Paplašināta abdominoplastika

– Riņķveida abdominoplastika

Mini abdominoplastika ir mazāk invazīva procedūra, ko parasti veic pacientiem ar minimālu lieko ādu un tauku daudzumu vēdera lejasdaļā. Paplašinātā abdominoplastika ietver garāku griezumu, tā ir paredzēta, lai noņemtu lieko ādu un taukus no vēdera un sāniem. Riņķveida abdominoplastika, kas pazīstama arī kā ķermeņa pacelšana, ir plašāka procedūra, kas noņem lieko ādu un taukus no visas vidusdaļas, ieskaitot muguru un gurnus.

Abdominoplastika parasti tiek veikta vispārējā anestēzijā, tā var ilgt vairākas stundas atkarībā no procedūras apjoma. Atveseļošanās laiks ir atšķirīgs – atkarībā no operācijas apjoma un pacienta vispārējā veselības stāvokļa, taču lielākā daļa cilvēku atgriežas darbā un sāk veikt vieglas aktivitātes divu līdz četru nedēļu laikā. Sešas līdz astoņas nedēļas pēc operācijas ir jāizvairās no jebkuras smagas fiziskās slodzes.

Tāpat kā ar jebkuru ķirurģisku procedūru, ar abdominoplastiku ir saistīti riski, tostarp asiņošana, infekcija un anestēzijas komplikācijas. Pastāv arī risks, ka veidosies seromi (šķidruma uzkrāšanās zem ādas) vai slikta brūču dzīšana. Rētas ir arī iespējama procedūras blakusparādība, lai gan tās parasti var noslēpt ar apģērbu.

Nobeigumā jāsaka, ka abdominoplastika var būt efektīvs veids, kā panākt plakanāku, skaistāku vēdera izskatu. Tomēr ir svarīgi izvēlēties kvalificētu, pieredzējušu ķirurgu, kas noteiks vai vēdera plastika ir jums piemērota. Konsultācija ar sertificētu plastikas ķirurgu palīdzēs izprast procedūras riskus un ieguvumus, kā arī sasniegt vēlamos rezultātus.

Saistītie raksti:

Atzvani