Svētdiena, 18. decembris, 2022

Blefaroplastika: mīti un patiesība par operāciju

Gandrīz visās Eiropas valstīs viena no populārākajām un pieprasītākajām plastiskajām operācijām ir blefaroplastika , tas ir, plakstiņu (apakšējo, augšējo vai abu plakstiņu uzreiz) operācija. Termins cēlies no sengrieķu vārda blefaros , kas nozīmē plakstiņš. Sākotnēji blefaroplastika tika veikta tikai steidzamos gadījumos, un nedaudz vēlāk, attīstoties tehnoloģijām, kosmētiskiem nolūkiem. “Acis ir dvēseles spogulis”, un blefaroplastika var palīdzēt uzsvērt jūsu dabisko skaistumu .

blefaroplastikas īpatnībām lūdzām pastāstīt Latvijas Mikroķirurģijas centra skaistumkopšanas klīnikas praktizējošajiem plastikas ķirurgiem Nonnu Tomiševu un Māri Krūmiņu .

– Kādos gadījumos pacientiem var ieteikt blefaroplastikas operāciju ?

– Galvenās indikācijas plakstiņu operācijai var nosaukt kā: “maisiņi” zem acīm, nokareni plakstiņi, liekā āda uz plakstiņiem, “smagie plakstiņi” jeb kā saka “noguris skatiens”, kā arī izteiktas grumbas acī. apgabalā.

Diemžēl ar vecumu, kā arī ilgstošas uzturēšanās saulē, atteikšanās valkāt labas saulesbrilles ar UV aizsardzību, pamazām veidojas krunciņas un var rasties nopietnākas problēmas, jo āda ap acīm ir ļoti plāna, praktiski nav. tauku slānis..

Šādos gadījumos blefaroplastika palīdz novērst visas radušās kosmētiskās nepilnības. Bieži vien blefaroplastika tiek veikta vienlaikus ar liftinga operāciju (apļveida sejas liftings vai tikai pieres zona).

Jāņem vērā, ka blefaroplastika var būt indicēta arī jaunākiem pacientiem, piemēram, iedzimta plakstiņu pietūkuma gadījumā.

Kā tiek veikta blefaroplastika ?

– Blefaroplastika parasti tiek veikta vietējā anestēzijā vai vispārējā anestēzijā. Tas ir atkarīgs no pašas konkrētās operācijas sarežģītības, un no pacienta veselības rādītājiem. Pati operācija var ilgt no 30 minūtēm līdz 1 stundai. Augšējā plakstiņa operācijas laikā iegriezums tiek veikts ar skalpeli gar taustāmo kroku, un operācijas laikā uz apakšējiem plakstiņiem novirze no ciliārās malas ir 2-3 mm.

Tādējādi pēcoperācijas šuves ir gandrīz neredzamas.

Ja ādas stāvoklis ir labs, tad blefaroplastiku var veikt ar transkonjunktivālo metodi, kad griezumu veic no plakstiņa iekšpuses. Šī darbība var ilgt 20-30 minūtes.

– Cik ilgi pacientam jāpaliek slimnīcā?

– Blefaroplastika tiek uzskatīta par ambulatoro procedūru. Tāpēc ilgstoša uzturēšanās slimnīcā nav nepieciešama. Lai mazinātu tūsku un “ cianozi ”, uzreiz pēc operācijas acīm vairākas stundas tiek uzklāts īpašs spiedošs pārsējs.

– Cik ilgs laiks nepieciešams, lai pacients atveseļotos pēc blefaroplastikas ?

– Rehabilitācijas pēcoperācijas periods ilgst 10-14 dienas, šajā laikā var būt paaugstināts acu jutīgums, asarošana, “durstīšana” acīs. Šajā laikā nav ieteicams lasīt, sēdēt pie datora, tas ir, sasprindzināt redzi. Tāpat nevajadzētu valkāt lēcas, sportot, iet vannā, pirtī, lietot alkoholu. Ātrai atveseļošanai ieteicams: emocionāls miers, nesteidzīgas pastaigas svaigā gaisā, atpūta un visu ārstējošā ārsta ieteikumu izpilde.

– Vai pastāv kādi riski?

– Modernās blefaroplastikas ķirurģijas tehnoloģijas ļauj samazināt visus riskus. Pirms operācijas jums jākonsultējas ar ārstu un jāiziet visas nepieciešamās procedūras, lai pārbaudītu veselības stāvokli. Protams, jākonsultējas ar specializētu ķirurgu, kuram ir liela pieredze šādu operāciju veikšanā.

– Kā izvēlēties ķirurgu vai klīniku, kam pievērst uzmanību?

– Bieži vien blefaroplastiku uzskata par operāciju “vecuma” pacientiem. Tā nav taisnība. Daudzām jaunām sievietēm vecumā līdz 30 gadiem ir visas indikācijas šādai operācijai, taču nezināšanas, maldu dēļ viņas vispirms piedzīvo dažādas neķirurģiskas metodes. Un tad, vēlamā rezultāta trūkuma dēļ, viņi nāk pie mums. Ir svarīgi saprast, ka galvenā indikācija operācijai ir nevis vecums, bet gan ādas stāvoklis ap acīm. Krokas, tauku trūce, plakstiņu ļenganums, acs kaktiņa izlaišana, uzacu ptoze ir signāli par nepieciešamību pēc ķirurģiskas aprūpes. Blefaroplastika ļauj ne tikai novērst problēmas, bet arī būtiski atjaunot visu seju. Kļūda ir arī uzskatīt blefaroplastiku par vienkāršu operāciju. Tā ir nopietna ķirurģiska iejaukšanās, kas prasa rūpīgu diferencētu pieeju un precīzu mikroķirurģisko aprēķinu, tāpēc šeit ļoti svarīga ir ķirurga pieredze un augstā kvalifikācija. Ja plānojat veikt blefaroplastiku , klīnikas un ķirurga izvēle ir jāuztver pēc iespējas nopietnāk.

– Paldies par padomu.

Latvijas Mikroķirurģijas centra skaistumkopšanas klīnikas sertificēti plastikas ķirurgi veic visas pasaulē populārākās plastiskās operācijas.

Kontakti:

Brīvības gatve 410, 2.stāvs, Rīga, LV-1024

Pieteikšanās konsultācijai:

(+371) 679 698 30, (+371) 202 846 85

Блефаропластика: мифы и правда об операции
Saistītie raksti:

Atzvani