Ceturtdiena, 22. februāris, 2024

Abdominoplastika – vēdera estētikai un funkcionālo traucējumu novēršanai

Abdominoplastika ir ķirurģiska operācija, lai atjaunotu estētiski pareizas un pievilcīgas vēdera proporcijas. Nepieciešamības gadījumā operācijas laikā var likvidēt diastāzi vai trūci, kas rada funkcionālus traucējumus kuņģa – zarnu traktam, asinsritei vai elpošanai.

Biežākie vēdera sienas deformācijas iemesli:
• Izteikta ķermeņa svara palielināšanās;
• Grūtniecības radītās ķermeņa izmaiņas, piemēram, celulīta un striju rašanās;
• Straujš svara zudums;
• Vēdera priekšējās sienas muskulatūras vājums – diastāze.

Vēdera plastiskās operācijas laikā samazina liekās ādas un zemādas taukaudu slāni, kā arī nostiprina vēdera priekšējās sienas muskulatūru. Nepieciešamības gadījumā var veikt liposakciju jeb tauku atsūkšanu.

Sievietēm abdominoplastikas operācijas visbiežāk veic, lai nostieptu grūtniecības laikā radušos ļengano ādu un likvidētu vēdera muskuļu vājumu. Vēdera plastika ir efektīva pacientiem, kuri zaudējuši svaru, bet āda nespēj atgūt elastību un ir palikusi nokarena. To izmanto arī tajos gadījumos, ja ir uz priekšu izvirzījies vēders, kas nepazūd sportojot vai ievērojot diētas.

Ir divu veidu abdominoplastikas, atkarībā no operācijas apjoma:
• “Mini” jeb nepilnās abdominoplastikas laikā likvidē lieko ādu un zemādas tauku slāni vēdera lejasdaļā, zem nabas, bez tās pārvietošanas. Vienlaicīgi ir iespējams veikt muskulatūras korekciju un likvidēt trūces, ja tās atrodas šajā vēdera daļā;
• “Klasiskās” jeb pilnās abdominoplastikas laikā likvidē lieko ādu un zemādas tauku slāni, sākot no ribām līdz pat vēdera lejasdaļai. Naba šajā gadījumā tiek pārvietota jaunā vietā. Vienlaikus veic visas nepieciešamās vēdera muskulatūras vai trūces koriģējošās procedūras.

Abdominoplastika tiek veikta vispārējā anestēzijā, parasti operācija ilgst 2–4 stundas.

Atveseļošanās periods ir atkarīgs no operācijas apjoma. Sākumā var būt sāpes vai diskomforts, īpaši, ja bijušas arī muskulatūras vai trūces korekcijas. Pēc operācijas aptuveni četras nedēļas jālieto speciāla kompresijas josta. Fiziskā slodze atjaunojama pakāpeniski, ne ātrāk kā pēc sešām nedēļām. Operācijas rētas samazinās un izlīdzinās 6–18 mēnešu laikā.

Vidējais vecums, kurā tiek veiktas šādas operācijas, ir 30–40 gadi. 

Būtiski! Abdominoplastika nav operācija aptaukošanās ārstēšanai un svara samazināšanai. Pirms tās ir jānoskaidro aptaukošanās iemesli un jāizmanto citi iespējamie svara samazināšanas veidi.

Abdominoplastika ir visefektīvākais veids, kā atkal padarīt vēderu gludu un plakanu, ja citi līdzekļi nedod vēlamo rezultātu!

Abdominoplastikas efekts ir paliekošs, ja ilgtermiņā ievēro sabalansētu diētu un nodrošina fiziskās aktivitātes!

Saistītie raksti:

Atzvani