Svētdiena, 18. decembris, 2022

LATVIJAS MIKROĶIRURĢIJAS CENTRS LĪDZ 15.11.2021 AICINA SIEVIETES PIETEIKTIES BEZMAKSAS Krūšu REKONSTRUKCIJAS OPERĀCIJAI

ЛАТВИЙСКИЙ ЦЕНТР МИКРОХИРУРГИИ ПРИГЛАШАЕТ ЖЕНЩИН ЗАПИСАТЬСЯ НА БЕСПЛАТНЫЕ ОПЕРАЦИИ ПО  РЕКОНСТРУКЦИИ ГРУДИ ДО 15.11.2021

Ņemot vērā, ka valsts apmaksātā krūšu rekonstrukcijas programma nav atsākta, Latvijas Mikroķirurģijas centrs (LKC) turpina pērn aizsākto kampaņu, kuras laikā 5 sievietes saņems bezmaksas krūšu rekonstrukcijas operāciju pēc krūts vēža.

  1. gadā LCM veica bezmaksas krūšu rekonstrukciju septiņām sievietēm no dažādiem Latvijas reģioniem.

“Man ir liels prieks, ka Latvijas sievietes pēdējo divu gadu laikā ir sākušas aktualizēt šo jautājumu, vairs nebaidās un nekavējas dalīties savā bēdīgajā pieredzē, un tas ietekmē gan sabiedrisko domu, gan politiķu lēmumus,” komentē. LCM vadītājs, medicīnas zinātņu doktors Kalvis Pastars. “Kamēr nav piešķirts mērķtiecīgs finansējums krūšu rekonstrukcijai un ne visas krūts vēža pacienti Latvijā varēs dzīvot pilnvērtīgu dzīvi pēc mastektomijas, turam solījumu – turpinām iesākto labdarības akciju, kuras ietvaros bez maksas veiksim krūšu rekonstrukciju 5 pacientes, kuras uzvarēja krūts vēzi”, stāsta K.Pastars.

Pateicoties krūts vēža pacientu drosmei un uzņēmībai, kā arī sabiedrības atbalstam, portālā manabalss.lv tika savāktas vairāk nekā 13 000 Latvijas iedzīvotāju balsis par valsts finansējuma piešķiršanu krūšu rekonstrukcijas programmai pēc krūts vēža. Aktīvi piedaloties Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklam, krūts vēža pacientu atbalsta biedrībām VITA, “Dzīvības koks”, Labdarības fondam “Rozā vilciens”, Tiesībsarga birojam, kā arī Veselības ministrija, Nacionālais veselības dienests un Seima Sociālo un darba lietu komisija, kas veicināja dziļāku problēmas izpratni, tika panākta vienošanās par krūšu rekonstrukcijas programmas atsākšanu 2022.gadā. Šobrīd projekts ir nosūtīts izskatīšanai valdībā un Seimā.

Latvija šobrīd ir vienīgā ES valsts, kurai nav piešķirts valsts finansējums krūšu rekonstrukcijas programmai.

Krūšu rekonstrukcija ir vienīgais veids, kā sieviete var pilnībā atgriezties dzīvē un samazināt vai pat pilnībā novērst ar krūts vēža ārstēšanu saistītās komplikācijas un atgriezt pacientes pilnvērtīgā dzīvē.

Latvijas Mikroķirurģijas centra vadošie speciālisti šogad veiks rekonstruktīvās operācijas piecām pacientēm, kurām pēc krūts vēža ārstēšanas – operācijas, ķīmijterapijas, staru terapijas vai to kombinācijām ir pagājis vismaz viens gads un kurām nav kontrindikāciju operācijai, un citu veselības stāvokli. riska faktori minimāli.

Savukārt bezmaksas konsultācijas tiks sniegtas ikvienam pacientam, kuram nepieciešama vienas vai abu krūšu atjaunošana. Centrs aicina sievietes sūtīt pieteikumus ar īsu sevis aprakstu.

Pacientu konsultācijas un operācijas veiks centra pieredzējuši speciālisti – mikroķirurgi un sertificēti plastikas ķirurgi ar nozīmīgu pieredzi daudzpusīgu rekonstruktīvās tehnoloģijas izmantošanā: Dr.med. Kalvis Pastars, Haralds Adovičs, Gundars Krauklis, Jānis Zariņš, Nonna Tomiševa, Māris Krūmiņš un Marta Taurīte.

Sievietes, kurām nepieciešama un vēlas saņemt bezmaksas medicīnisko konsultāciju un iespēju veikt bezmaksas krūšu rekonstrukciju, lūdzam pieteikties līdz 05.11.2021., zvanot +371 28306203 vai rakstot uz registratura@mcl.lv.

Centra speciālisti labprāt saņems pacientu vēstules, kurās viņi dalīsies stāstos no savas dzīves un uzvaras pār smagu slimību. Vēstules lūdzam sūtīt uz Latvijas Mikroķirurģijas centra e-pastu – centre@mcl.lv vai pa pastu: Brīvības gatve 410, Rīga, LV-1024.

Bezmaksas konsultāciju un operāciju laiks tiks noteikts, ņemot vērā pašreizējo situāciju ar Covid-19 valstī.

Katru gadu Latvijā krūts vēzi atklāj aptuveni 1200 sieviešu. Apmēram 30% gadījumu tas notiek vēlīnā stadijā.

Kopš 2009.gada krūts rekonstrukcijas programma ir apturēta, tās atjaunošanai visus šos gadus nav piešķirti līdzekļi.

Vairāk informācijas:

Jānis Bendiks, Latvijas Mikroķirurģijas centra izpilddirektors

Mob. 25211239. E-pasts: registratura@mcl.lv

Saistītie raksti:

Atzvani