Kaula iekaisuma (osteomielīta) un kaula defektu ārstēšana

Osteomielīts ir kaulu iekaisums, ko izraisa bakteriāla infekcija. Visbiežāk tas sastopams apakšstilba kaulos, retāk augšstilbā, pēdā, rokas kaulos. Lielāks risks rasties kaulu iekaisumam ir cilvēkiem gados, kam ir sliktāka asinsrite, novājināts organisms, kā arī smēķētājiem. Ir sastopams divu veidu osteomielīts:

  • Pirmā tipa osteomielīts vairāk skar bērnus. Tā ir akūta saslimšana, kad no kāda infekcijas perēkļa organismā baktērijas ar asinīm nokļūst kaulos un rada iekaisumu. Osteomielīta ārstēšanu parasti sāk ar antibiotikām, bet ja tās nepalīdz, tad tiek veikta ķirurģiska operācija, kuras laikā inficēto kaulu izgriež.
  • Otra tipa osteomielīts attīstās pēc traumatiskiem kaulu bojājumiem, piemēram, lūzumiem. Ja kaulā pēc traumas iekļūst baktērijas, tās rada pastāvīgu iekaisumu un var notikt kaula sabrukšana. Ja iekaisumu neizdodas likvidēt ar medikamentiem un attīstās nedzīstoša, strutojoša brūce, tad jāveic ķirurģiska operācija. Operācijas laikā tiek izgriezti visi nedzīvie, inficētie un slikti apasiņotie audi, tos aizstājot ar apasiņotu audu lēveri no veselas ķermeņa daļas.

Paralēli osteomielīta pacientiem jāsaņem ilgstošs antibakteriālās terapijas kurss.

Vairāk par osteomielītu lasiet žurnālā „Plastikos”.

 

Maksas cenrādi varat apskatīt šeit.


Piesakieties konsultācijai