Pieres ādas nostiepšanas operācija

Pieres ādas nostiepšana ir efektīva un droša metode pieres grumbu likvidēšanai. Grumbu parādīšanās ar vecumu ir diezgan loģiska, taču nepatīkama, jo pasliktinās kopējais iespaids par cilvēka seju, kas kļūst par iemeslu domāt par pieres korekciju. Šī operācija visvairāk pieprasīta pacientiem, kas vecāki par 40 gadiem. Jūsu sejai ir jāizskatās jaunai un jāatspoguļo mierīgums, prieks, laime, un tam palīdzēs pieres pacelšanu, ko veiks pasaules līmeņa mikroķirurgi Latvijā.

Pieteikties konsultācijai
Pieres ādas nostiepšanas operācija
1Solis

Piesakieties uz konsultāciju

Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.

2Solis

Veiciet drošu procedūru

Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju.

3Solis

Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās

Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.

Operācijas informācija

Procedūras apraksts

Procedūras laikā pieres āda nostiepta uz augšu, kā rezultātā tiek izlīdzinātas grumbas un paceltas nokarenās uzacis. Liekā āda tiek noņemta. Ārsti izmanto tradicionālo metodi, kas ietver šķērsgriezuma iegriezumu aiz matu līnijas vai endoskopisku pacelšanu ar 3-4 maziem iegriezumiem.

Operācijas ilgums

1–2 stundas.

Anestēzija

lokālā ar nomierinošiem līdzekļiem vai vispārējā.

Ārstēšana

ambulatora.

Atveseļošanās

Pieres korekcijai nepieciešami noteikti nosacījumi veiksmīgai atveseļošanai. Pēc pieres ādas nostiepšanas operācijas lietoto elastīgu pārsēju, ko parasti noņem 1. vai 2. dienā pēc operācijas. Zilumi un tūska pazūd 2-3 nedēļu laikā. Dažus mēnešus pēc pieres korekcijas ir jāierobežo uzturēšanās tiešos saules staros.

Rezultāts

Pieres ādas nostiepšanas operācija palīdz izskatīties jaunākam, novērš neapmierinātu un dusmīgu sejas izteiksmi, efekts saglabājas 5–10 gadu.

Operācijas informācija

Uzacu pacelšanas operācijas

Ir pieejamas vairākas operatīvas tehnikas, atkarībā no esošo izmaiņu izteiktības, katra pacienta individuālām īpatnībām.
Pacienta apskates laikā tiek izvērtēta uzacu lokalizācija, matu augšanas līnija, plakstiņu estētiskais stāvoklis. Uzacu ptoze var būt gan kā atsevišķs stāvoklis, kas rada maldinošu augšējo plakstiņu vizuālo izmaiņu ( lieko ādas kroku jeb pseidodermohalāzi) gan kombinācijā ar augšējo plakstiņu dermohalāzi. Jaunāka gada gājuma pacientu sūdzība ir par vecumam neatbilstošām vizuālām izmaiņām acu zonā, kas rada vizuāli skumju , noguruma ainu. Vecāka gada gājuma pacientiem parasti novēro uzacu ptozi, kura kombinējas ar acs plakstiņu dermohalāzi jeb lieko ādu un/vai taukaudu trūcēm jeb tauku maisiņiem.

KONTRINDIKĀCIJAS OPERĀCIJAI

 • Hroniskas , neārstētas , nekupētas saslimšanas.
 • Paaugstināts asiņošanas risks ( asins reces problēmas, pacients lieto asins reci samazinošus preparātus ( piem., aspirīnu un līdzīgus preparātus nepieciešams pārtraukt lietot 2 nedēļas pirms operācijas un atsākt lietot ne ātrāk kā 2 nedēļas pēc operācijas).
 • Absolūta kontrindikācija ir lagoftalma jeb nespēja pilnībā slēgt plakstiņus.

  Operācija , atkarībā no operācijas veida, plašuma, veicama lokāla, intravenozā vai vispārējā anestēzijā.
  Operācijas paredzamais ilgums, atkarībā no operācijas veida, ir 30 min- 1,5 h.

NEPIECIEŠAMĀS ANALĪZES

 • Pilna asins aina
 • Asins bioķīmija ( ALAT, ASAT, Na, K, urea , bilrubins )
 • Asins reces faktori ( INR, APTL)
 • Hepatīta B, C marķieri
 • Elektrokardiogramma

IESPĒJAMAS KOMPLIKĀCIJAS

 • Hematoma
 • Infekcija
 • Sejas nerva pārejošs vai paliekošs bojājums
 • Jušanas nervu pārejošs vai paliekošs bojājums
 • Alopecija jeb matu augšanas deficīts rētas zonā
 • Postoperatīvs lagophtalmus jeb nepilnīga plakstiņu slēgšanās ar sekojošu acs radzenes kairinājumu
 • Neapmierinošas postoperatīvas rētas
 • Asimetrija
 • Konturu neregularitāte

OPERĀCIJU VEIDI

Atkarībā no lokālās atradnes, uzacu ptozes pakāpes , nepieciešamās korekcijas apjoma , pacientam tiek piedāvāta kāda no sekojošām uzacu pacelšanas metodēm.

Tiešā uzacu pacelšana.

Piemērota vecāka gadu gājuma pacientiem, kuriem ir nepieciešama uzacu pacelšana , kuru varētu veikt īsā laikā , ambulatori , lokālā anestēzijā . Metodes trūkums ir redzama rēta virs uzacs.

 

Avots: Brow Lift, Direct Brow Lift

Endoskopiska uzacu pacelšana

Metode sniedz labu anatomisko struktūru vizualizāciju, audu pacelšana pieres zonā tiek veikta subperiostāli, kas līdz minimumam samazina jušanas nervu bojājuma iespējas. Operācija tiek veikta caur 3-5 ādas griezieniem galvas matainā daļā, kuri katrs ir 1-2 cm garšs.

Metode piemērota pacientiem ar nelielu vai mērenu uzacu ptozi, nepieciešamību veikt glabellas zonas korekciju.

 

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2

 

Koronārais grieziens

Attēlotas  trīs dažādas grieziena lokalizācijas vietas. Metode  piemērota pacientiem ar vidēju un izteiktu uzacu ptozi. Metodi var kombinēt ar sejas nostiepšanas jeb facelift operāciju. Metodes prioritāte ir stabils un ilglaicīgs rezultāts. Metodes trūkusm- jušanas traucējumi , alopēcijas zona, neapmierinoša rēta grieziena rajonā.

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery”, 7, 93-107.e2

Limitēts priekšējās matu līnijas ādas grieziens

Ādas incīzijas grieziens lokalizējas pieres rajonā , pa matu līnijas gaitu. Metode piemērota pacientiem, kuriem ir mērena vai izteikta uzacu ptoze, papildus var veikt  matu līnijas pazemināšanu. Izmantojot šo metodi , pacientam būtu jārēķinās ar redzamu ādas rētu pa matu līnijas gaitu , kā arī ar jušanas traucējumiem matainajā zonā.

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2

Temporāls jeb deniņu rajona grieziens

Ādas griezien lokalizējas deniņu rajonā, matainā zonā. Audi tiek pacelti virs dziļās temporālās fascijas līdz pat orbītas malai, supraorbitālai malai. Audi tiek pacelti un fiksēti nepieciešamajā iestiepumā. Metodi var kombinēt ar augšējo plakstiņu blepharoplastiku un transpalpebrālu uzacu mediālās , glabellārās zonas korekciju.

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2

Transpalpebrāla pieeja

Operācijas veikšanai tiek izmantots augšējā plakstiņa blepharoplastikas grieziena pieeja. Metode lieliski piemērota pacientiem, kuriem nepieciešama glabelas rajona korekcija, bet nav nepieciešama uzacu pacelšana centrālā un laterālā daļā. Šīs metodes gadījumā biežāk novēro jušanas nervu bojājumu.

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2

 

Atveseļošanās

Pēcoperācijas periods katras operācijas tehnikas gadījumā ir atšķirīgs. Kopumā pacientam būtu jārēķinās ka pirmās pēcoperācijas nedēļās būs zemādas asinsizplūdumu, tūska, diskonforts. Būs nepieciešamas pārsēja maiņas. Ja brūces slēgtas ar neuzsūcošiem diegiem, tad diegu evakuāciju veic otrajā pēcoperācijas nedēļā. Pēcoperācijas periodā tiek izrakstīti nepieciešamie medikamenti ( antibakteriālā terapija, pretsāpju terapija).

Forehead lift
Speciālisti
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
Sertificēts plastikas ķirurgs
Sertificēta plastikas ķirurģe
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
BUJ

Vai uzacu pacelšanu var veikt vienlaicīgi ar citām sejas korekcijas operācijām?

Jā, operāciju var veikt vienlaicīgi ar citām sejas korekcijas operācijām.

Vai uzacu korekcijas operāciju vienmēr veic vispārējā anestēzijā?

Nē, ir tādas uzacu pacelšanas operācijas, kā, piemēram, tiešā uzacu pacelšana un virs uzacu loka grieziens, kad operāciju var veikt lokālā anestēzijā. 

Cik ilgs ir pēcoperācijas periods?

Pēcoperācijas rehabilitācijas periods ir 3-4 nedēļas, kuru laikā samazinās  tūska, pazūd zemādas asinsizplūdumi, sadzīst brūces. 

Operācijas cena

Pieres ādas nostiepšana, uzacu loku pacelšana

1000 €

Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Piesakieties vizītei jau šodien, un jūtaties labāk savā ķermenī.

Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!

Pieteikties konsultācijai
Atzvani