Sejas plastiskās operācijas

Mezoterapija ir minimāli invazīva procedūra, ar kuras palīdzību āda tiek piesātināta ar vitamīnu, minerālvielu, aminoskābju un citu labvēlīgu vielu kompleksu. Šai procedūrai, pateicoties unikālajam preparātu sastāvam, ir kosmētiska un ārstnieciska iedarbība uz ādu, ļaujot pārvarēt virkni trūkumu un pirmās ar vecumu saistītās izmaiņas.

Mezoterapijas efekts tiek panākts, pateicoties zāļu sastāvdaļu iedarbībai uz ādu un plānai injekcijas adatai. Procedūras laikā āda saņem mikrotraumas, kas aktivizē pašas kolagēna un elastīna ražošanu – tas uzlabo ādas vispārējo stāvokli, padara to elastīgāku un ļauj atbrīvoties no sīkajām krunciņām.

Sejas korekcija ar filleriem ir injekcijas tehnika sejas ovāla pacelšanai, kas ir lieliska alternatīva ķirurģiskajai plastiskai ķirurģijai. Tās mērķis ir atjaunošana, sejas kontūru uzlabošana, grumbu korekcija, defektu korekcija un ādas struktūras un krāsas uzlabošana. Pateicoties šai procedūrai, pacients var koriģēt sejas asimetriju, pievilkt kontūru, pievienot nepieciešamo apjomu un atbrīvoties no grumbām un rētām. Atkarībā no zonas procedūras ilgums var svārstīties no 30 minūtēm līdz pusotrai stundai. Iedarbības ilgums ir atkarīgs no izvēlētās zāles un ievadīšanas zonas.

Pieteikties konsultācijai
Sejas plastiskās operācijas
1Solis

Piesakieties uz konsultāciju

Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.

2Solis

Veiciet drošu procedūru

Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju.

3Solis

Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās

Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.

Operācijas informācija

Dažādas kosmētiskās metodes

Latvijas Mikroķirurģijas centrs ir galvenā plastiskās ķirurģijas klīnika Latvijā, kas piedāvā ne tikai ķirurģiskās plastiskās un rekonstruktīvās metodes, bet arī dažādas kosmētiskās injekcijas un minimāli invazīvas reģeneratīvas metodes sejas un ķermeņa audu struktūras atjaunošanai.

Konsultācijas laikā tiek izvēlēta piemērotākā metode vai sejas liftinga metožu kombinācija, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Injekciju procedūru mērķis

Injekciju metodes joprojām ir sejas atjaunojošo procedūru “zelta standarts”. Ar savlaicīgi uzsāktām un regulārām procedūrām, preparātus injicējot noteiktās sejas zonās un līmeņos, iespējams maksimāli attālināt lielāka apjoma ķirurģiskās operācijas. Iespējams arī saglabāt un uzlabot operāciju rezultātu. Tas ļauj mazināt pirmo mīmikas krunciņu veidošanos, novēršot dziļākas krunciņas, kā arī saglabāt audu struktūru un apjomu, aizkavējot audu noslīdēšanu. Tādējādi tiek sniegta iespēja saglabāt starojošu un jauneklīgu izskatu ilgāku laiku. Jāpiebilst, ka arvien vairāk vīriešu pieprasa un izvēlas šo procedūru.

Procedūras

izšķir vairākas procedūras, kuras veicot atsevišķi vai savstarpēji kombinējot, ir iespējams iegūt labāko rezultātu.

Botulīna toksīna injekcijas

Botulīna toksīna injekcijas ( Dysport, Botox, Vistabel) ir populārākais veids mīmikas grumbiņu korekcijai

 • horizontālās pieres grumbiņas, glabellārā jeb rūpju grumba starp uzacu zonā, kā arī  vārnu kājiņas ap acu zonu ir pamata zonas sejā  botulīna toksīna pielietošanai 
 • ar botulīna toksīnu var veikt citu sejas zonu korekciju – platā kakla muskuļa(m. platysma), noslīdējušo lūpu kaktiņu, pastiprināta košanas muskuļa (m. masseter ) un zoda muskuļu hiperaktivitātes mazināšanu, kā arī pārlieku atklāta smaganu smaida korekciju 
 • populāra metode šobrīd ir mikrobotulīna vai mezobotulīna terapija: produktu injicē mazās devās mikroinjekciju veidā, bieži vien kombinējot ar hialuronskābes mezoterapijas metodi. Tādējādi mazinās virspusējo krunciņu parādīšanās visā sejā. Mikroinjekcijas izdara arī delikātās zonās – piemēram, grumbiņu korekcijai plakstiņu rajonā, kas atrodas tuvu skropstu zonai vai mazo tā dēvēto “smoky lines” krunciņu korekcijai ap lūpu zonu. Šī metode palīdz arī aknes izraisītu rētu defektu uzlabošanai
 • hiperhidratozes jeb pastiprinātas svīšanas ārstēšanai (padušu un plaukstu zonā)
 • tensijas migrēnas sāpju novēršanai.

Manipulācijas ilgums

Apmēram 20 min -1 h . Procedūras ilgumu nosaka  koriģējamo zonu daudzums.

Anestēzija

Īpaša atsāpināšana nav vajadzīga. Pirms injicēšanas tiek liktas  lokālas aukstuma kompreses, lai zonu padarītu mazjūtīgu. Tiek pielietota ļoti maza izmēra adata. Pacienti atzīmē, ka sāpes ir niecīgas.

Rezultāts

Botulīna toksīns bloķē nervu impulsa pārvadi uz muskuļa šķiedrām. Tiek nomākta muskuļa hiperaktivitāte, daļēji to paralizējot un tādējādi izlīdzinot dinamiskās grumbiņas, taču mīmika saglabājas. Pareizi injicējot preparātu, komplikācijas parasti nav sastopamas. Rezultāts parādās 7-10 dienu laikā un ilgst 4-6 mēnešus. Ņemot vērā, ka rezultāts ir pārejošs, injekcijas vēlams periodiski atkārtot ( 1-2 reizes gadā), lai saglabātu noturīgu efektu

Filleru injekcijas

Filleru injekcijas (Neuvia, Restylan, Juviderm, Teosyal, Radiesse utt.) ir piemērotas cilvēkiem ar vidēji izteiktām novecošanās pazīmēm un nelielu sejas audu noslīdējumu, statisko grumbiņu parādīšanos. 

 

Šo preparātu pamatā ir hialuronskābe – viela, kas piesaista audos esošo ūdeni, atjaunojot ādas mitrumu, tvirtumu un tilpumu. Cilvēkam novecojot, organisma saražotās hialuronskābes daudzums samazinās, ko var aizstāt ar injekcijām.

Hialuronskābes injekcijas palīdz izlīdzināt krunciņas (piemēram, nazolabiālajā, pieres apvidū), atgūt zudušo tilpumu un restaurēt  sejas harmoniju, uzlabojot sejas ovālu (piemēram, veicot lūpu kontūras, sejas apjoma vai asimetrijas koriģēšanu , vaigu, žokļa līnijas izcelšanu). 

Tas palīdz izlīdzināt dažādus iedzimtus vai iegūtus nelielus defektus, kā arī atsvaidzināt plaukstu virsmu.

Vēl viena iespēja ir kalcija hidroksilapatīta preparāti, kas veicina  kolagēna un elastīna sintēzi. Parasti tiek pielietoti pacientiem, kuriem uz hialuronskābes bāzes balstīti filleri rada tūskainību. Šiem filleriem nepiemīt īpašība piesaistīt ūdeni, tādēļ tūskas risks ir mazāks. Bez tam, kalcija hidroksilapatīts veicina aktīvāku kolagēna sintēzi, tādēļ efekts ir ilglaicīgāks un noturīgāks, īpaši cilvēkiem, kuriem kolagēna līmenis ir krasi samazinājies. 

Manipulācijas ilgums

30 min – 1 stunda.

Anestēzija

lokāla anestēzijas krēma un aukstuma aplikāciju pielietošana pirms injekciju veikšanas. Lielākajai daļai filleru sastāvā ir lidokaīns (anestēzijas viela), kas līdz ar pirmo injekciju atsāpina  koriģējamo zonu. 

Rezultāts

injekciju rezultāts saglabājas no pusgada līdz 1-2 gadiem. Atkarīgs no koriģējamās zonas un  fillera veida.

Biorevitalizācija

Biorevitalizācija  ir sejas ādas kvalitātes uzlabojoša, mitrinoša procedūra, kuras laikā ādas virsējā kārta tiek padziļināti barota.

 • Ar multiplām, sīkām injekcijām ādas virsējā slānī (mezoterapijas veidā) tiek ievadīts preparāts, kas satur hialuronskābi + aminoskābes + vitamīnus 
 • šī metode, pielietojot noteiktus biorevitalizantu serumus, palīdz arī aknes izraisītu rētu, deformējošu rētu uzlabošanai, kā arī striju ārstēšanai citās ķermeņa zonās
 • kā biorevitalizants var tikt pielietots arī mūsu pašu organisma bioloģiskais materiāls- PRP (trombocītiem bagātā plazma) terapija. (Vairāk par šo metodi lasīt sadaļā “Ārstēšana ar trombocītiem bagātu plazmu”.) 

 

Pati par sevi mezoterapija jeb mikroadatu terapija, kuru veic ar maza izmēra adatām un daudz dūrieniem, ir audu pašu atjaunošanos stimulējoša metode, kas veicina kolagēna un elastīna sintēzi.

Manipulācijas ilgums

30 min–1 stunda.

Rezultāts

Parasti biorevitalizāciju iesaka jaunākiem cilvēkiem, lai uzlabotu ādas kvalitāti, to mitrinot un tonizējot. Nobriedušai ādai ar noteiktu novecošanās pazīmju parādīšanos to iesaka veikt kombinācijā ar citām metodēm. Parasti procedūru veic kursa veidā: 3-6 procedūras ar 2 nedēļu vai mēneša intervālu. Pēc aktīvā kursa iesaka atkārtot procedūru ik 3-6 mēnešus ilgnoturīgākam rezultātam. Tomēr katram pacientam konsultācijā tiek noteikts individuāls kurss un metožu kombinācija vēlamā rezultāta sasniegšanai.

Nanograftings jeb Mikrograftings

Nanograftings jeb mikrograftings kombinācijā ar PRP ( trombocītiem bagātās plazmas) terapiju jeb tā saucamā “Vampīra tehnika”. 

Metode visefektīvāk atjauno audus  un koriģē sejas kontūras un krunciņas, jo pieļauj iespēju veikt liela tilpuma korekciju vairākās zonās vienas procedūras laikā. To pielieto vispārējas sejas audu noslīdējuma gadījumā, kad nepieciešams atjaunot visu audu līmeņus. Proti, atjaunot sejas ovālu, veikt sejas konturēšanu, izlīdzināt statiskās grumbiņas un uzlabot ādas virsējo slāni. 

Procedūra:

 • Pirmajā etapā tiek paņemti paša pacienta taukaudi no noteiktas problēmzonas. Taukaudu donora zonā caur nelieliem ādas griezieniem veic zemādas taukaudu infiltrāciju ar speciālu šim mērķim sagatavotu šķīdumu. Infiltrāciju veic ar tam speciāli paredzētu caurulīti (kanili). Pēc zemādas taukaudu slāņa infiltrācijas tiek veikta taukaudu atsūkšana. Atsūktos taukaudus centrifugē, attīra no pārstādīšanai nepiemērotām, bojātām tauku šūnām. Attīrītos taukaudus (mikrograftings) ar speciāli tam izveidotām caurulītēm ( kanilēm) ievada mērķa zonā, atjaunojot zudušo tilpumu sejā (sejas ovāla atjaunošana ar vaigu kaulu, žokļa līnijas un lūpu konturēšanu).
 • Noteiktu delikātu sejas zonu vietās (zemacu loku koriģēšanai vai noteiktu ādas defektu, rētu koriģēšanai) tiek izmantota tā saucamā nanograftinga metode (taukšūnas tiek frakcionētas vēl sīkākās molekulās, iegūstot cilmes bagāto stromas šūnu masu vēl lielākā un aktīvākā koncentrācijā). 
 • Otrajā procedūras etapā tiek sagatavots PRP materiāls, kas tiek iegūts no paša pacienta asinīm un sajaukts kopā ar iepriekš iegūto cilmes bagāto stromas šūnu masu. Tiek iegūts  trombocītu un cilmes bagāto stromas šūnu materiāls, kas tiek injicēts noteiktās sejas vai citās ķermeņa zonās, kur nepieciešams smalkāks materiāls vai pastiprināta audu atjaunošanās stimulēšana. 
 • Pēdējā procedūras etapā tiek veikta ādas virsējā slāņa biorevitalizācija atsevišķu mikrodūrienu veidā ar iegūto PRP materiālu, uzlabojot ādas virskārtas elastību, stingrību un mirdzumu.

Procedūra ir viegli veicama, neaizņem daudz laika. Lipofillinga procedūru atsevišķi vai kombinācijā ar PRP bieži veic vienlaicīgi ar citām ķirurģiskām operācijām (piemēram, sejas nostiepšanu jeb faceliftu).

Anestēzija

Procedūra veicama lokālā un vispārējā anestēzijā.

Procedūras vidējais ilgums

1-1,5 stundas. 

Rezultāts

Efekts ir ilglaicīgs un paliekošs. Pielietojot šo metodi, nav novērotas alerģiskas reakcijas, jo tiek izmantoti pašas pacientes taukaudi un asins plazma.

Speciālisti
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
Sertificēts plastikas ķirurgs
Sertificēta plastikas ķirurģe
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
BUJ

Kādas problēmas var risināt ar botulīna toksīna injekcijām?

Botulīna toksīns ir preparāts, ar kura palīdzību koriģē mīmikas krunciņas (samazinot mīmikas muskuļu aktivitāti) pieres, acu zonā, ap lūpām. Ar tā palīdzību var koriģēt hiperhidrozes jeb izteiktas sviedru izdalīšanās problēmu padusēs, pēdām un plaukstām. Botulīna toksīnu izmanto kakla muskuļu miorelaksācijai ar mērķi ārstēt migrēnu. 

Kādas problēmas risina ar hialuronskābes palīdzību?

Hialuronsnkābe ir preparāts, kurš piesaista ūdeni, tādēļ to izmanto sejas mitrināšanas procedūrām. Hialuronskābe kā pildviela tiek izmantota sejas statistisko krunciņu korekcijai (piem., nazolabiālās, marionetes tipa krokas), vaigu un lūpu apjoma korekcijai. 

Operācijas cena

Sejas ovāla, kontūru, grumbiņu korekcija ar injekcijām (Hialuronskābe, Biorevitalizācija)

280 €

Procedūras cenā ietilpst injekcija un sekojošu atlabšanas procesu izmaksas. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Piesakieties vizītei jau šodien, un jūtaties labāk savā ķermenī.

Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!

Pieteikties konsultācijai
Atzvani