Brow lift - Uzacu loku pacelšana

Uzacu loku pacelšana ir estētiska operācija, kas ļauj koriģēt uzacu stāvokli un nostiept pieres ādu, lai piešķirtu acīm un sejai svaigāku, jaunāku izskatu. Operācija piemērota gan sievietēm, gan vīriešiem. Pieres ādas noslīdēšana izpaužas ar uzacu līnijas pazemināšanos un dziļu grumbu veidošanās uz pieres. Šīs novecošanas pazīmes var novērst ar pieres plastisko operāciju – tā saukto pieres liftingu jeb brow lifting.

BROWLIFTINGA INDIKĀCIJAS:

 • Nolaistas uzacis, to formas deformācijas, asimetrija.
 • Dusmīga vai noguruša skatiena vizuālais efekts.
 • “Ļenganums” pierē, sejas augšējā trešdaļā, deguna pamatnē.
 • Palielināti augšējie plakstiņi, to smagums vai nokarāšana.
 • Dziļas starpuzacu vai frontālās grumbas, “vārnu kājiņas”.
Pieteikties konsultācijai
Brow lift - Uzacu loku pacelšana
1Solis

Piesakieties uz konsultāciju

Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.

2Solis

Veiciet drošu procedūru

Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju

3Solis

Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās

Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.

Operācijas informācija

Vīriešu un sieviešu estētiskās līnijas

Estētiskās līnijas vīriešiem un sievietēm ir atšķirīgas. Ir pieņemts , ka sieviešu uzacu forma ir izliekta. To augstākais punkts ir laterāli no varavīksnenes ārējās malas, uzacs visos līmeņos ir virs kaula malas. Savukārt  uzacu laterālās daļas pozīcija ir 5-10 mm virs orbītas kaula malas. 

Vīriešiem  uzacu pozīcija ir vairāk horizontāla, atrodas tieši uz orbītas kaula malas. Protams, ir jāņem vērā katra pacienta anatomiskās īpatnības, šeit lieti palīdz jaunības foto.

Izvēlies piemērotāko uzacu korekciju

Vadoties pēc izmaiņām, jāizvēlas piemērotāko metodi uzacu korekcijai.

Uzacu pacelšanas tehnikas

 • Botulintoksīna A injekcijas. Tehnika piemērota pacientiem, kuriem  nepieciešama neliela uzacu laterālo jeb ārējo daļu pacelšana. Injekciju veic uzacu laterālā daļā. Iedarbības ilgums ir individuāls ( 2-6 mēneši ). Tas saglabājas tik ilgi, cik darbojas medikaments,  bet injekcijas ir nepieciešams atkārtot. Procedūra veicama ambulatori, konsultatīvajā kabinetā , atlabšanas periods nav vajadzīgs. Pēc procedūras jāievēro īpašas rekomendācijas. 
 • Uzacs pacelšana ar zemādas diegu metodi. Metode ir efektīvāka, kombinējot ar botulintoksīnu A. Piemērota pacientiem ar nelielu uzacu noslīdējuma pakāpi ārējā daļā. Manipulāciju veic lokālās anestēzijas apstākļos, ambulatori. Iedarbības ilgums 1-1,5 gadi. 
 • Transblefaroplastikas grieziens. Uzacu korekciju jeb fiksāciju veic ar to pašu griezienu, kuru izmanto augšējo  plakstiņu korekcijai. Priekšrocības – nav nepieciešams atsevišķs grieziens. Metode piemērota nelielu ptožu korekcijai. Operāciju izdara operācijas zālē, lokālā anestēzijā. Manipulācija ir ambulatora, nav vajadzīga stacionēšanās. Operācijas ilgums vidēji 1 h. Pēcoperācijas periodā novēro tūsku, zemādas hematomu. Rehabilitācijas laiks ir vidēji 2-3 nedēļas. 
 • Uzacu tiešā pacelšana. Grieziens iet virs uzacu matainās daļas. Operācijas laikā tiek evakuēta liekā āda. Viegli izpildāma, biežāk to veic vecāka gadagājuma pacientiem.  Tāpat to piemēro pacientiem, kuriem  operācija vispārējā anestēzijā  dažādu apstākļu dēļ nav piemērota. Laba metode , lai koriģētu uzacis asimetriju gadījumā.   To biežāk veic vīriešiem. Operāciju izdara lokālā anestēzijā.  Ilgums – 30-60 min. Operācija ir ambulatora, pēc tās var doties mājās. Pēcoperācijas periodā novēro tūsku, zemādas hematomas, kas pakāpeniski samazinās 2 nedēļu laikā.   Metodes trūkums –  risks , ka būs redzama rēta.
 • Pieres korekcija pa horizontālajām pieres mīmikas krokām. Grieziens tiek plānots tā, lai rēta iegultos horizontālajās pieres rievās. Metode laba, lai koriģētu uzacu asimetriju, mērenu un izteiktu uzacu loku ptozi. Operāciju izdara lokālā anestēzijā. Operācijas ilgums 30-60 minūtes. Tā ir ambulatora operācija. Iespējams risks, ka būs redzamas rētas.  Pēcoperācijas periodā novērota tūska, zemādas asinsizplūdums , kas pakāpeniski samazinās 2-3 nedēļu laikā. 
 • Endoskopiska uzacu pacelšana. Operācija tiek veikta ar 5 nelieliem griezieniem matainajā daļā , tiek izmantoti speciāli endoskopijas instrumenti. Piemērota operācija neliela un mērena  uzacu noslīdējuma (ptozes) gadījumā . Pirms operācijas izdara botulintoksīna injekcijas  mīmikas muskulatūras atslābināšanai. Operāciju veic vispārējā anestēzijā, tās ilgums 1-1,5 h.  Pacients stacionārā uzturas vienu diennakti. Pēcoperācijas periodā novēro tūsku un zemādas hematomas. Nepieciešams nēsāt kompresijas pārsēju.
 • Pretrihiāls grieziens. Grieziena līnija iet gar matu augšanas līniju. Metode piemērota pacientiem, kuriem ir uzacu ptoze. Noder arī pacientiem, kuriem ir augsta piere un/vai papildus ir nepieciešams pazemināt matu augšanas līniju. Operāciju veic vispārējā anestēzijā, tās ilgums vidēji 1h. Pēc operācijas pacients stacionārā pavada vienu diennakti . Pacientam jārēķinās ar nedaudz redzamu rētu matainajā daļā.
 • Koronārais grieziens. Tas lokalizējas matainajā daļā , kas stiepjas no vienas līdz otrai ausij. To var savienot ar face lift jeb sejas nostiepšanas operāciju. Metode piemērota pacientiem ar mērenu vai izteiktu uzacu noslīdējumu, pacientiem ar dziļām horizontālām pieres krokām, ādas turgora (tonusa) zudumu. Operāciju veic vispārējā narkozē, tās ilgums 1-1,5 h . Pacients pēc operācijas paliek vienu diennakti stacionārā. Tūska un zemādas zilumi pakāpeniski pazūd divu nedēļu laikā. Manipulācijas priekšrocība ir tā, ka nav redzamu rētu. Pacientiem, kuriem nav galvas apmatojuma, šādu operāciju neiesaka, jo rēta ir gara  un to nav iespējams paslēpt.  Šādiem pacientiem vairāk iesaka veikt uzacu tiešo pacelšanu vai korekciju veikt,  izmantojot  pieres horizontālās mīmikas krokas.   
 • Temporālais grieziens. Metode piemērota uzacu laterālās daļas pacelšanai. Piemērota mērenai un izteiktai uzacu ptozei . Grieziena līnija atrodas  deniņu matainajā daļā vai līdz ar matu augšanas līniju. Operāciju biežāk veic vispārējā narkozē , tās ilgums ir 1 h. 

Botulīna toksīna injekcijas A.

Tehnika ir piemērota pacientiem, kuriem nepieciešama neliela uzacu sānu vai ārējās daļas pacelšana. Injekciju injicē uzacu sānu daļā. Ekspozīcijas ilgums ir individuāls (2-6 mēneši) un ilgst tik ilgi, kamēr zāles iedarbojas, bet injekcijas ir jāatkārto. Procedūra tiek veikta ambulatori, konsultāciju kabinetā, atveseļošanās periods nav nepieciešams. Pēc procedūras ir jāievēro īpaši ieteikumi.

Uzacu liftings, izmantojot zemādas diegu

Metode ir efektīvāka kombinācijā ar botulīna toksīnu A. Piemērota pacientiem ar nelielu audu nokarāšanos uzacu ārējā daļā. Manipulācija tiek veikta vietējā anestēzijā, ambulatori. Ekspozīcijas ilgums ir 1-1,5 gadi.

Transkonjunktīvas blefaroplastika

Uzacu korekcija vai fiksācija tiek veikta ar tādu pašu griezumu kā augšējo plakstiņu korekcijai. Priekšrocības – nav nepieciešams atsevišķs griezums. Šī metode ir piemērota nelielas ptozes korekcijai. Operācija tiek veikta operāciju zālē vietējā anestēzijā. Manipulācija ir ambulatorā, stacionāra nav nepieciešama. Operācijas ilgums ir vidēji 1 stunda. Pēcoperācijas periodā ir pietūkums, zemādas hematoma. Rehabilitācijas periods ir vidēji 2-3 nedēļas.

Tieša uzacu pacelšana (savilkšana).

Iegriezums tiek veikts virs uzacu augšējās matainās daļas. Operācijas laikā tiek noņemta liekā āda. Viegli izpildāma, visbiežāk lieto gados vecākiem pacientiem. To lieto arī pacientiem, kuriem dažādu apstākļu dēļ nav piemērota operācija vispārējā anestēzijā. Laba metode uzacu korekcijai ar asimetriju.

Tiešo sejas liftingu visbiežāk izmanto vīriešiem. Operācija tiek veikta vietējā anestēzijā. Ilgums – 30-60 min. Operācija ir ambulatorā, pēc kuras var doties mājās. Pēcoperācijas periodā tiek novērota tūska, zemādas hematomas, kas pakāpeniski samazinās 2 nedēļu laikā. Metodes trūkums ir risks, ka būs redzamas rētas. Uzacu liftinga cena tiek aprēķināta individuāli.

Pieres korekcija pa pieres horizontālajām mīmiskajām krokām

Griezums plānots tā, lai rēta iekļūtu pieres horizontālajās rievās. Metode piemērota uzacu asimetrijas, mērenas un smagas uzacu ptozes koriģēšanai. Operācija tiek veikta vietējā anestēzijā. Operācijas ilgums ir 30-60 minūtes. Šī ir ambulatorā operācija. Pastāv risks, ka būs redzamas rētas. Pēcoperācijas periodā tiek novērota tūska un zemādas asiņošana, kas pakāpeniski samazinās 2-3 nedēļu laikā.

Endoskopiskā uzacu pacelšana

Endoskopiskā uzacu pacelšana tiek veikta caur 5 maziem iegriezumiem galvas ādā, izmantojot īpašus endoskopiskos instrumentus. Uzacu pacelšanas operācija piemērota vieglas vai vidēji smagas uzacu nokarāšanās (ptozes) gadījumos. Pirms operācijas tiek veiktas botulīna toksīna injekcijas, lai atslābinātu mīmikas muskuļus. Operācija tiek veikta vispārējā anestēzijā, tās ilgums 1-1,5 stundas Slimnīcā pacients uzturas 1 dienu. Pēcoperācijas periodā tiek novērota tūska un zemādas hematomas. Jāvalkā kompresijas pārsējs. Endoskopiskās uzacu pacelšanas cena tiek aprēķināta individuāli.

Pirmstrihijas sadaļa

Griezuma līnija iet gar matu līniju. Metode ir piemērota pacientiem ar uzacu ptozi. Piemērots arī pacientiem, kuriem ir augsta piere un/vai nepieciešams pazemināt matu līniju. Operācija tiek veikta vispārējā anestēzijā, vidējais ilgums ir 1 stunda. Pēc operācijas pacients paliek slimnīcā 1 dienu. Pacientam jārēķinās ar nedaudz pamanāmu rētu galvas ādā.

Koronāls iegriezums

Aiz matu līnijas tiek veikts griezums no vienas auss līdz otrai. Var kombinēt ar sejas liftinga operāciju. Metode piemērota pacientiem ar mērenu vai smagu uzacu nokarāšanos, pacientiem ar dziļām horizontālām pieres grumbām, ādas turgora (tonusa) zudumu. Operācija tiek veikta vispārējā anestēzijā, tās ilgums ir 1-1,5 stundas.Pēc operācijas pacients atrodas slimnīcā 1 dienu. Tūska un zemādas zilumi pakāpeniski izzūd divu nedēļu laikā. Manipulācijas priekšrocība ir tā, ka nav redzamu rētu. Pacientiem ar plikiem plankumiem šī operācija nav ieteicama, jo griezuma rēta ir gara un to nevar noslēpt. Šādiem pacientiem vairāk ieteicams veikt tiešu uzacu pacelšanu vai uzacu korekciju gar pieres horizontālajām mīmiskajām krokām.

Temporālais griezums

Metode piemērota uzacu sānu daļas pacelšanai. Piemērots vidēji smagas vai smagas uzacu ptozes gadījumā. Griezuma līnija atrodas deniņu galvas ādā vai gar matu līniju. Operācija bieži tiek veikta vispārējā anestēzijā, ilgums ir 1 stunda.

Pēcoperācijas periods

Jārēķinās ar lokālu tūsku, zemādas hematomām, mērenu sāpīgumu, kas pakāpeniski divu nedēļu laikā pazūd. Gala rezultāts vērojams pēc 6 mēnešiem. Dažām no uzacu korekcijas metodēm papildus pirms operācijas ir nepieciešams veikt mīmikas muskuļu blokādi ar botulintoksīnu.

Vairāk par katras operācijas sagatavošanas un pēcoperācijas īpatnībām jums pastāstīs plastikas ķirurgs konsultācijas laikā.

Papildu metodes

 • Savu taukaudu injekcija – metodi izmanto pacientiem , kuriem novēro orbitālo un temporālo zemādas taukaudu izzušanu un “bedrīšu” veidošanos.
 • Mīmikas krunciņu korekcijai, sīko krunciņu izlīdzināšanai labi noder Botulintoksīna A injekcijas, kas kopā ar operāciju uzlabo vizuālo tēlu un paildzina rezultātu.
 • Dažādas sejas ādas uzlabojošās aparātu procedūras uzlabo kopējo rezultātu (lāzerterapija, dermoabrāzija, ķīmiskais pīlings). 
Speciālisti
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
Sertificēta plastikas ķirurģe
BUJ

Kādiem pacientiem piemērota šī uzacu korekcijas metode?

Metode piemērota pacientiem ar nelielu vai mērenu uzacu noslīdējumu. 

Kādā anestēzijā veic šo operāciju?

Operāciju veic vispārējā narkozē.

Vai pirms operācijas noskuj matus?

Nē, mati netiek noskūti. Pirms operācijas pusgarus un garus matus sasien ļipiņās, lai tie netraucētu operācijas laikā. 

Cik ilgā laikā notiek atlabšana?

Pirmajās divās nedēļās notiek aktīva brūču dzīšana, tūskas mazināšanās un zemādas asinsizplūdumu samazināšanās. Ādas diegu evakuāciju veic pēc 2 nedēļām. Nepieciešams nēsāt kompresijas pārsēju. 

Operācijas cena

Endoskopiska uzacu pacelšana

2000 €

Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā un sekojošu atlabšanas procesu izmaksas. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Uzacu pacelšana ar konorāro griezienu

1800 €

Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā un sekojošu atlabšanas procesu izmaksas. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Uzacu pacelšana ar laterāro, temporālo griezienu

1800 €

Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā un sekojošu atlabšanas procesu izmaksas. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Uzacu pacelšana transpalpebrāli ar augšējo plakstiņu blefaroplastiku (lok.anestēzijā)

1500 €

Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā un sekojošu atlabšanas procesu izmaksas. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Tiešā uzacu pacelšana (lokālā anestēzijā)

1300 €

Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā un sekojošu atlabšanas procesu izmaksas. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Piesakieties vizītei jau šodien, un jūtaties labāk savā ķermenī.

Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!

Pieteikties konsultācijai
Atzvani