Skaistumam, locītavu veselībai un matu augšanai - PRP

Pieteikties konsultācijai
Skaistumam, locītavu veselībai un matu augšanai - PRP
1Solis

Piesakieties uz konsultāciju

Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.

2Solis

Veiciet drošu procedūru

Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju.

3Solis

Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās

Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.

Procedūras informācija

Kas ir PRP?

PRP (Platelet rich plasma – trombocītiem bagātināta plazma) ir jauna reģeneratīvās ārstniecības terapija. 

PRP organisma audos pielieto augšanas procesus stimulējošus elementus.  Tā arī paātrina dabiskos atjaunošanās procesus. Šai metodei ir  labi panākumi šādās jomās: 

 • estētiskā sejas audu struktūras uzlabošana
 • matu augšana
 • audu pašatjaunošanās procesi

Lai gan asinis lielākoties sastāv no šķidruma, ko sauc par plazmu, to sastāvā ir arī cietas daļiņas – sarkanie un baltie asins ķermenīši un trombocīti. Trombocītu svarīgākā īpašība ir to spēja sarecināt asinis. Trombocīti arī izdala dabiskus, aktīvus elementus, kas ir atbildīgi par audu pašatjaunošanās un dzīšanas procesu stimulēšanu.

PRP ir produkts, kurš iegūts no paša pacienta asinīm (autologā veidā). Ar speciālu centrifūgas metodi trombocītiem bagātā asins plazma tiek atdalīta no sarkanajiem asins ķermenīšiem.

PRP ir plazma ar daudz lielāku trombocītu daudzumu nekā asins sastāvā. Trombocītu koncentrācija – kas nozīmē arī augstu augšanas faktoru – var būt 5 līdz pat 10 reizes lielāka

Kā tiek iegūts un pielietots PRP?

(1) No pacienta tiek paņemts asins paraugs stobriņā, tas tiek apstrādāts kontrolētos apstākļos.

(2) Speciālā centrifūgas sistēmā tiek atdalīti atsevišķi asins komponenti, sagatavojot produktu ar visefektīvāko trombocītu daudzumu.

(3) PRP produkts estētiskajā medicīnā ādas kvalitātes uzlabošanai un  matu augšanas stimulējošajām procedūrām tiek ievadīts mikroinjekciju veidā. Dziļāku audu struktūru atjaunošanai ( locītavās, saitēs ) produktu injicē vairāk –  bolus veidā. 

Uz sekundāri dzīstošām brūcēm PRP materiālu uzziež kā gēlu, veicinot labāku audu dzīšanas procesu.

Šī procedūra tiek veikta, izmantojot specializētas, sertificētas un kvalitātes kontrolei atbilstošas medicīniskās iekārtas (CE marķējums).

 

Vai PRP preparātam ir kādi blakusefekti?

 • Šī metode ir tikpat droša, cik drošas ir jūsu pašu asinis. PRP tiek iegūta no paša pacienta asinīm un ir 100 % dabīgs produkts. Tas nozīmē, ka ārstniecības laikā pacients nevar iegūt slimības, alerģijas un netiek pakļauts veselības apdraudējumiem un blakusparādībām. Vienīgie zināmie blakusefekti saistīti ar procedūru: iespējams iegūt nelielus zilumus vai uz dažām dienām izjust nelielu diskomfortu.

  Visas ierīces, kuras tiek izmantotas procedūrā, ir slēgtas, sterilas un tiek izmantotas tikai vienu reizi.

  Procedūra tiek veikta ārsta kabinetā bez ķirurģiskas iejaukšanās, un vienmēr pilnībā ievērojot spēkā esošo likumu normas.

Relatīvās kontrindikācijas

 • Trombocītu vai koagulācijas problēmas
 • Infekcija ievainojuma vietā
 • Lipīgas infekciozas slimības
 • Autoimūnās vai iekaisuma slimības
 • Nesteroīdi pretiekaisuma medicīniskie preparāti

 Šī centra medicīniskais personāls ir apmācīts veikt PRP terapiju un to pielietos tā, lai sasniegtu optimālus rezultātus.

PRP pielietojums sejas un citu ķermeņa zonu ādas un zemādas audu kvalitātes uzlabošanai un matu augšanas un stingrības veicināšanai

Indikācijas:

 • Pāragra ādas novecošanās (fotonovecošanās un hrononovecošanās)
 • Krunciņas un grumbas
 • Dažādi ādas defekti 

( aknes izraisītas rētas, čūlas, pēc apdegumu rētas, cita veida traumatiskas rētas)

 • Striju aizkavēšana un ārstēšana
 • Intīmās zonas sausuma, diskomforta mazināšana (mitrinot un uzlabojot ādas un gļotādas kvalitāti)
 • Abrazīvo aparātu metožu (radiofrekvences, lāzera) un pīlinga procedūru pēcapstrāde, nomierinot un atjaunojot ādas aizsargbarjeru
 • Ļoti efektīvi šī terapija darbojas matu augšanas stimulēšanai, matu stingrības atjaunošanai  androgēnās matu izkrišanas gadījumā gan vīriešiem, gan sievietēm.

Kādas izmaiņas, lietojot šo līdzekli, notiks ar manu ādu?

Šī ir dabīga metode. Tiek izmantots paša organisma aktīvo šūnu materiāls, kā rezultātā netiek izmainītas sejas proporcijas. Tiek iegūta dabīga ādas krāsa, mazinot hiperpigmentāciju, uzlabota hidratācija, āda paliek elastīgāka. Tiek mazinātas novecošanas pazīmes (ādas defekti, grumbas. Āda kļūst mirdzoša un veselīga.

Citi labvēlīgie efekti PRP terapijai:

 • Paaugstināta kolagēna, elastīna un hialuronskābes razošana
 • Uzlabota šūnu apgāde ar asinīm
 • Uzlabots ādas blīvums un elastība
 • Tiek paātrināti un uzlaboti dzīšanas procesi
 • Paaugstināta citu procedūru efektivitāte (filleri, pīlinga procedūras, aparātu procedūras)
 • Uzlabota matu struktūra- mati kļūst biezāki, veselīgāki

Procedūras laiks

aptuveni 20 minūtes.

Cik reizes metode jāveic, lai būtu redzams rezultāts?

Sejas ādas atjaunošanas procedūras rezultātu bieži vien var redzēt tūlīt vai nedēļas laikā. Tomēr šo metodi ieteicams veikt kursu veidā: 4-6 reizes ar 1 mēneša intervālu. Visiem nav nepieciešams intensīvs šūnas atjaunojošs kurss, tādēļ, vadoties no klīniskās situācijas un ārsta norādījumiem, katram pacientam tiek izstrādāts individuāls plāns. 

Matu augšanas stimulēšanai ieteicams procedūru veikt aktīvā kursa veidā 4-6 reizes ar 2 nedēļu līdz mēneša intervālu starp procedūrām, to atkārtojot pēc 3-6 mēnešiem, lai uzlabotu jauno, izaugušo matu struktūru un stingrību. Uzturošā terapija jāveic, atkārtojot procedūru ik pēc 3-6 mēnešiem. 

PRP – trombocītu bagātās plazmas injekcijas hroniski vai akūti bojāto locītavu un saišu atjaunošanas procesu uzlabošanai

PRP ir aktuāla arī locītavu artrožu, tendinītu, citu muskulo-skeletālo patoloģiju reģenerācijas uzlabošanai pēc traumām vai hronisku locītavu nodiluma apstākļos. 

Kā tas strādā?

Laboratorijas pārbaudēs secināts, ka palielināta augšanas faktora koncentrācija var potenciāli paātrināt dzīšanas procesus organismā.  

Ievainojumu aprūpe ar PRP var tikt īstenota vienā no diviem veidiem:

 • PRP tiek rūpīgi injicēts ievainojuma vietā. Piemēram, Ahileja tendinīts – bieži novērojams skrējējiem un tenisa entuziastiem. Papēža cīpslas var kļūt pietūkušas, iekaisušas un sāpīgas.
 • PRP un vietējās anestēzijas sajaukums  tiek injicēts tieši pietūkuma vietā. Pirmajā nedēļā sāpes var pastiprināties taču pēc pāris nedēļām pacients sajutīs pozitīvu efektu.

PRP var tikt izmantots arī, lai paātrinātu dzīšanas procesu pēc operācijas. Tas tiek darīts, injicējot PRP operācijas laikā.

 

PRP izmantošana muskulo-skeletālās sistēmas patoloģiju gadījumā

Šobrīd tiek veikti pētījumi par PRP injekciju ārstniecības metodēm. PRP efektivitāte nav konsekventi nosakāma, jo rezultāti variē starp dažādiem pacientiem. Faktori, kas var ietekmēt PRP efektivitāti ir:

 • Ķermeņa zona, kurā tiek izmantotas injekcijas
 • Pacienta vispārējais veselības stāvoklis
 • Ievainojuma raksturs: akūts (piemēram, no kritiena) vai hronisks (piemēram, radies laika gaitā)

PRP visefektīvāk izmantot šādos gadījumos

 • Hroniski cīpslu un saišu ievainojumi
 • Akūtas saišu un muskuļu traumas
 • Tenisa elkonis jeb laterāls epikondilīts
 • Ceļu artrīts
 • Retos gadījumos arī, dziedējot lauztus kaulus

Pēdējos gados PRP kļuvusi populāra ceļu un plaukstu artrožu ārstēšanā

Kā tiek iegūts un pielietots PRP?

 • Pirmajā posmā tiek paņemti paša pacienta taukaudi no noteiktas problēmzonas. Taukaudu donora zonā caur nelieliem ādas griezieniem veic zemādas taukaudu infiltrāciju ar speciālu šķīdumu. Infiltrāciju veic ar īpašu caurulīti (kanili). Pēc tam tiek veikta taukaudu atsūkšana. Atsūktos taukaudus centrifugē, attīra no pārstādīšanai nepiemērotām, bojātām tauku šūnām. Tā tiek iegūts mikrografts. 
 • Otrajā procedūras posmā attīrītās tauku šūnas (mikrograftings) tiek frakcionētas vēl sīkākās molekulās ar speciālu konektoru un atkārtotu centrifugēšanu, iegūstot SVF (Stromal vascular friction) jeb cilmes bagāto stromas šūnu masu vēl aktīvākā koncentrācijā.
 • Trešajā posmā tiek sagatavots PRP materiāls, kas tiek iegūts no paša pacienta asinīm un sajaukts kopā ar iepriekš iegūto cilmes bagāto stromas šūnu masu- SVF, iegūstot PRS

Bolus injekcijas veidā lielākā daļa preperāta tiek injicēta tieši locītavā un daļa preparāta tiek injicēta ap locītavu.

 

Rezultāts (pirms un pēc)

Image Image

PRP 2 reizes

Image Image

PRP 2 reizes

Image Image

2 reizes – PRP palīglīdzeklis

Speciālisti
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
Sertificēta plastikas ķirurģe
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
Operācijas cena

Ārstēšana ar trombocītiem bagātinātu plazmu (PRP)

200

Piesakieties vizītei jau šodien, un jūtaties labāk savā ķermenī.

Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!

Pieteikties konsultācijai
Atzvani