DR. MED. KALVIS PASTARS
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
SkatītViena no plaši pielietotām konservatīvās ārstēšanas metodēm rokas ķirurģijā ir tā sauktās „blokādes”. Tomēr jāatzīmē, ka šis gan pacientu, gan ārstu bieži lietotais jēdziens neatspoguļo pareizi piedāvāto ārstēšanu. Blokādes parasti tiek izdarītas muguras nervu akūtu sāpju gadījumos un tās tiek veiktas ar lokālās anestēzijas medikamentiem un nav mikroķirurga kompetencē.
Piesakieties uz konsultāciju
Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.
Veiciet drošu procedūru
Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju.
Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās
Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.
Rokas ķirurģijā izmanto medikamentu ievadi kanālos, dobumos vai locītavās, kas nav blokādes pēc savas būtības, jo neko „nebloķē”, bet primāri tiek veiktas ar mērķi samazināt iekaisumu un sekundāri sāpes.
Šādām injekcijām izmanto steroīdus (hormonu) preparātus. Visbiežāk izmanto deksametazonu vai triamcinolonu. Deksametazonu ievada īslaicīgai, bet ātrai simptomu samazināšanai, savukārt triamcinolonu izmanto lēni iedarbīgai, bet ilgstošai darbībai. Lai samazinātu ar injekciju saistītās nepatīkamās sajūtas, šie pretiekaisuma medikamenti bieži tiek atšķaidīti ar vietējās anestēzijas vielām (piemēram, lidokaīnu).
No šiem medikamentiem nav jābaidās, jo asinsritē tie nonāk minimāli, sevišķi tas attiecas uz triamcinolonu. Tomēr jāatzīst, ka cukura diabēta slimniekiem šo medikamentu ievadīšana var radīt cukura līmeņa svārstības asinīs. Virspusēja medikamentu ievadīšana zemādā var radīt pārejošas ādas krāsas un biezuma izmaiņas.
Biežākās slimības, pie kurām izmanto steroīdu injekcijas, ir karpālā kanāla sindroms, plaukstas locītavu artrozes un tendinīti, piemēram, Dekervēna slimība vai stenozējošais ligamentīts. Šos medikamentus drīkst ievadīt tikai tad, ja ārsts uzskata, ka tuvākajā laikā operācija vēl nav nepieciešama, bet ārstēšanu var uzsākt ar konservatīvām metodēm t.i. steroīdu injekcijām, ortozēm u.c. Pašreiz uzskata, ka karpālā kanāla sindroma gadījumā nav jēgas un pat ir bīstami dot vairāk kā 3 triamcinolona injekcijas viena gada laikā, jo nepamatota un ilgstoša (gadiem ilga) injekciju lietošana rada smagas atrofiskas izmaiņas saliecēju cīpslās, kas var novest pie to plīsuma.
Vai steroīdu injekcija izārstēs manu slimību pilnā apmērā?
Steroīdu injekcijas mērķis ir samazināt iekaisumu apkārtējos audos. Ja slimība, kurai tiek pielietota injekcija, ir sākusies nesen un saistīta ar iekaisumu, bieži pietiek tikai ar vienu injekciju. Hronisku slimību gadījumā jārēķinās, ka injekcija samazinās simptomus tikai uz medikamentu darbības laiku.
Vai steroīdu injekcija bojā locītavas?
Ir pierādīts, ka ilgstoša Kenaloga injicēšana ceļa locītavā bojā skrimsli, tomēr tā palēnina kaulu radziņu jeb eksostožu veidošanos. Plaukstas ķirurģijā Kenalogu atkārtoti injicē jau pilnībā bojātā locītavā, tādējādi samazinot sāpes un iekaisumu. Šajā gadījumā tiek attālināta locītavas izņemšana ķirurģiskā ceļā.
Vai steroīdu blokāde palīdz kubitālā kanāla sindroma gadījumā?
Nē, jo kubitālā kanāla sindroma izcelsme ir mehāniska un nav saistīta ar iekaisuma radītu sinovītu vai tūsku.
Vai steroīdu injekcija (blokāde) ir kaitīga?
Vienreizēja steroīdu injekcija nerada steroīdu lietošanas blakusefektus, toties var ievērojami samazināt vai likvidēt pirkstu sāpes un tirpšanu. Tomēr būtu jāizvairās no atkārtotām injekcijām karpālājā kanālā. Cukura diabēta pacientiem injekcija var izraisīt īslaicīgu glikozes līmeņa paaugstināšanos.
Medikamentozas blokādes
40 €
Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!
Pieteikties konsultācijai