Nervu bojājumu ārstēšana

Cilvēki ar ārējo vidi tiek saistīti ar nervu palīdzību. Nervi nodrošina mūsu tausti, sāpju sajūtu (tātad aizsardzību), redzi, ožu, dzirdi, līdzsvaru un daudz citu funkciju. Ja nervi bojāti, jebkuras no šīm funkcijām var būt traucētas vai zaudētas. Tirpšana, nejutība, dedzināšana vai funkcijas zaudējums pēc traumas norāda uz iespējamu nerva bojājumu.

Bojājuma gadījumā nervu var atjaunot ķirurģiski, izmantojot mikroķirurģijas metodi, t. i., operāciju veicot optiskā palielinājumā, ko nodrošina mikroskops. Ja bojāts nervs netiek sašūts, tā funkcija nekad neatjaunosies. Ja nerva bojājums tiek sašūts novēloti, tad nerva atjaunošanās iespējas samazinās.

Nervs var būt bojāts arī hroniska procesa rezultātā. Vienīgā atšķirība ir tā, ka funkcijas zaudējums vai bojājums rodas ilgā laikā. Kādas muskuļu grupas izdilums liecina, ka nervs ir bijis ilgstoši nospiests vai kā citādi bojāts.

Mikroķirurģijas centrs ārstē galvenokārt perifēro nervu, kā arī ar pleca nervu pinuma (plexus brachialis) bojājumus, kas iegūti jebkurā vecumā. Lai nervu atjaunotu, bieži ir nepieciešams svarīgu, bet bojātu nervu aizstāt ar mazāk svarīgu nervu no citas ķermeņa daļas. Ja bojāto nervu atjaunot nav iespējams, tad muskuļi tiek pārslēgti no mazāk svarīgām uz svarīgākām funkcijām.


Maksas cenrādi varat apskatīt šeit.
 
Piesakieties konsultācijai