Plaukstas locītavas artroskopija

Artroskopija nozīmē optisku un ķirurģisku instrumentu un gaismas ievadīšanu ķermeņa locītavās, lai veiktu diagnostiskas un/vai terapeitiskas manipulācijas, izmantojot nelielus griezienus – portālus. Plaukstas artroskopija tiek lietota, lai izmeklētu un ārstētu saišu un kaulu traumatiskus bojājumus, artrītu vai artrožu izraisītas kaula un skrimšļa izmaiņas, kā arī diagnosticētu dažādu neskaidru sāpju iespējamos cēloņus tieši plaukstas locītavās.

Plaukstas artroskopija tehniskā ziņā ir sarežģītāka, nekā ceļa vai pleca locītavas artroskopija, jo operācijas laikā ir jāizvairās no daudzajām cīpslām, nerviem un asinsvadiem, kas ietver plaukstas locītavu no visām pusēm. Ir izstrādāta speciāla portālu karte ar atzīmētām nosacīti drošām vietām optikas un instrumentu ievadīšanai locītavas dobumā. Šīs operācijas veic ar 2,4 mm diametra plaukstas locītavas artroskopu un atbilstoša izmēra manipulējošiem instrumentiem. Pirkstu pamatnes locītavu artroskopijām izmanto 2,0 mm diametra optiku un atbilstoši vēl smalkākus instrumentus manipulācijām. Operējamā roka tiek fiksēta speciālā distraktorā – plaukstas artroskopijas tornī. Operācijas laikā lieto arteriālo žņaugu.         

Plaukstas locītavas artroskopijas tiek iedalītas diagnostiskajās un terapeitiskajās. Dignostiskās artroskopijas laikā var izvērtēt plaukstas un pirkstu locītavu saišu bojājumus, TFCC (triangular fibro-cartilage complex) stāvokli un iespējamos bojājumus, locītavu skrimšļa kvalitāti, kā arī atrast cēloņus neskaidras etioloģijas hroniskām plaukstas sāpēm. Veicot pilnvērtīgu diagnostiku, tās pašas operācijas laikā var veikt TFCC bojājumu likvidēšanu, rezicējot slimo skrimšļa daļu, vai veikt sašūšanu bez locītavas atvēršanas. Ārstnieciskās manipulācijas laikā var veikt arī sinovektomiju, brīvu ķermeņu izņemšanu, bojāta kaula daļu rezekciju, sarētojumu šķelšanu, kas veidojas pēc traumām, vai arī palīdzēt vizualizēt kaulus lūzumu osteosintēzes vai artrodēzes operāciju laikā.

Operējot „sausajā tehnikā”, kas visā pasaulē ir nosacīti jauna metodika, pēcoperācijas tūska ir minimāla un tiek samazināts risks iegūt nervu kanālu kompresiju plaukstas locītavas līmenī.

Operācijas ilgums: vidēji no 0,5 līdz 1,5 stundai.

Anestēzija: reģionālā vai vispārējā.

Ārstēšana: ambulatora vai 1 diennakts stacionārā.

Atveseļošanās: pēc operācijas jārēķinās ar lokālu diskomfortu un sāpēm, kas labi tiek kontrolētas ar pretsāpju medikamentiem. Brūces dzīst apmēram 10 dienas. Pacientam pēcoperācijas periodā reizēm nepieciešams nēsāt ģipša longeti un veikt pārsiešanu 2 vai 3 reizes nedēļā. Atsevišķos gadījumos var būt nepieciešama ergoterapija un kustību izstrāde pirkstu un/vai plaukstas locītavai.

Rezultāts :ārstēšanas rezultāti atkarīgi no diagnosticētā bojājuma veida un no tā, cik savlaicīgi uzsākta ārstēšana. Diagnostisko artroskopiju laikā konstatētajām problēmām var būt nepieciešama otrā posma operācija, ja bojājumu novēršana nav iespējama pirmās operācijas laikā.

 


Maksas cenrādi varat apskatīt šeit.
 

Šos pakalpojumus varat saņemt pie mūsu speciālistiem:

HARALDS ADOVIČS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

ANDA GAILE, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

MĀRTIŅŠ KAPICKIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

GUNDARS KRAUKLIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

JĀNIS KRUSTIŅŠ, sertificēts traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

ULDIS KRUSTIŅŠ, traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

 

PĒTERIS LAUCIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

DZINTARS OZOLS, sertificēts bērnu ķirurgs, plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

KALVIS PASTARS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

MARTA RUDAKOVSKA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

AIVARS TIHONOVS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

NONNA TOMIŠEVA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

MĀRIS KRŪMIŅŠ, sertificēts plastikas ķirurgs

ERVĪNS LAVRINOVIČS, plastiskās ķirurģijas rezidents

JĀNIS ZARIŅŠ, sertificēts plastikas ķirurgs

Piesakieties konsultācijai