Plaukstas kaulu lūzumi

Mikroķirurģijas centrā tiek ārstēti visu veidu plaukstas kaulu lūzumi. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika ir vienīgā vieta Latvijā, kur 24 stundas diennaktī ir iespējams saņemt Mikroķirurģijas centra rokas ķirurga palīdzību. Pacientiem ar aizdomām par rokas kaulu lūzumiem iesakām vērsties pēc palīdzības traumas dienā vai drīz pēc tam. Vienkāršos gadījumos, kad lūzums nav dislocēts (kauls atrodas anatomiski pareizā pozīcijā) un ir stabils, pacientam tiks uzlikta ģipša longete. Ja lūzums ir ar nobīdi vai nestabils (iespējama lūzuma nobīde), pacientam nepieciešama ķirurģiska ārstēšana. Īpaša uzmanība tiek veltīta laivveida kaula jeb scaphoideum lūzumam. Mikroķirurģijas centra speciālisti ir specializējušies laivveida kaula jeb scaphoideum lūzumu ārstēšanā. Tas ir visbiežāk lauztais plaukstas pamatnes (carpus) kauls.

Šī plaukstas kaula lūzuma nepareizas ārstēšanas rezultātā daudzu gadu laikā attīstās locītavas iekaisums (artrīts) un sabrukums, kas nereti beidzas ar pilnīgu darba nespēju pastāvīgu sāpju dēļ. Ja plaukstas kaula lūzums nav komplicēts un tiek konstatēts agrīni (pirmajās divās nedēļās), tad ārstēšana ir vienkārša (ģipša pārsējs), bet ilgstoša – nereti 8–12 nedēļas. Ja tomēr šāda ārstēšana izrādās nesekmīga (5–10% gadījumu), tad nepieciešama plaukstas operācija ar kaula pārstādīšanu no iegurņa vai apasiņota (dzīva) kaula pārstādīšana no pacienta spieķa kaula. Pacientam ar plaukstas pamatnes kaula lūzumu jābūt gatavam uz ilgstošu ārstēšanos. Smēķēšana būtiski samazina sadzīšanas izredzes.

Operācijas ilgums: vidēji no 30 min. līdz 1,5 stundai.

Anestēzija: reģionālā vai vispārējā.

Ārstēšana: ambulatora.

Atveseļošanās: pēc operācijas jārēķinās ar lokālu diskomfortu un sāpēm, kas labi tiek kontrolētas ar pretsāpju medikamentiem. Brūces dzīst 2 nedēļas. Pacientam pēcoperācijas periodā nepieciešams nēsāt ģipša longeti un veikt pārsiešanu 2 vai 3 reizes nedēļā. Pēc divām nedēļām tiek noņemtas ādas šuves. Pacientam būs nepieciešama ergoterapija un kustību izstrāde pirkstiem un rokai.

Rezultāts: ārstēšanas rezultāti atkarīgi no lūzuma veida un no tā, cik savlaicīgi tiek veikta ārstēšana, tāpēc svarīgi doties pie ārsta laikus, ja ir aizdomas par rokas kaulu lūzumu.

 


Maksas cenrādi varat apskatīt šeit.
 

Šos pakalpojumus varat saņemt pie mūsu speciālistiem:

HARALDS ADOVIČS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

ANDA GAILE, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

MĀRTIŅŠ KAPICKIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

GUNDARS KRAUKLIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

JĀNIS KRUSTIŅŠ, sertificēts traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

ULDIS KRUSTIŅŠ, traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

 

PĒTERIS LAUCIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

DZINTARS OZOLS, sertificēts bērnu ķirurgs, plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

KALVIS PASTARS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

MARTA RUDAKOVSKA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

AIVARS TIHONOVS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

NONNA TOMIŠEVA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

MĀRIS KRŪMIŅŠ, sertificēts plastikas ķirurgs

ERVĪNS LAVRINOVIČS, plastiskās ķirurģijas rezidents

JĀNIS ZARIŅŠ, sertificēts plastikas ķirurgs

Piesakieties konsultācijai