Medikamentozās blokādes

Viena no plaši pielietotām konservatīvās ārstēšanas metodēm  rokas ķirurģijā ir tā sauktās „blokādes”. Tomēr jāatzīmē, ka šis gan pacientu, gan ārstu bieži lietotais jēdziens neatspoguļo pareizi piedāvāto ārstēšanu. Blokādes parasti tiek izdarītas muguras nervu akūtu sāpju gadījumos un tās tiek veiktas ar lokālās anestēzijas medikamentiem un nav mikroķirurga kompetencē.

Rokas ķirurģijā izmanto medikamentu ievadi kanālos, dobumos vai locītavās, kas nav blokādes pēc savas būtības, jo neko „nebloķē”, bet primāri tiek veiktas ar mērķi samazināt iekaisumu un sekundāri sāpes.

Šādām injekcijām izmanto steroīdus (hormonu) preparātus. Visbiežāk izmanto deksametazonu vai triamcinolonu. Deksametazonu ievada īslaicīgai, bet ātrai simptomu samazināšanai, savukārt triamcinolonu izmanto lēni iedarbīgai, bet ilgstošai darbībai. Lai samazinātu ar injekciju saistītās nepatīkamās sajūtas, šie pretiekaisuma medikamenti bieži tiek atšķaidīti ar vietējās anestēzijas vielām (piemēram, lidokaīnu).

No šiem medikamentiem nav jābaidās, jo asinsritē tie nonāk minimāli, sevišķi tas attiecas uz triamcinolonu. Tomēr jāatzīst, ka cukura diabēta slimniekiem šo medikamentu ievadīšana var radīt cukura līmeņa svārstības asinīs. Virspusēja medikamentu ievadīšana zemādā var radīt pārejošas ādas krāsas un biezuma izmaiņas.

Biežākās slimības, pie kurām izmanto steroīdu injekcijas, ir karpālā kanāla sindroms, plaukstas locītavu artrozes un tendinīti, piemēram, Dekervēna slimība vai stenozējošais ligamentīts. Šos medikamentus drīkst ievadīt tikai tad, ja ārsts uzskata, ka tuvākajā laikā operācija vēl nav nepieciešama, bet ārstēšanu var uzsākt ar konservatīvām metodēm t.i. steroīdu injekcijām, ortozēm u.c. Pašreiz uzskata, ka karpālā kanāla sindroma gadījumā nav jēgas un pat ir bīstami dot vairāk kā 3 triamcinolona injekcijas viena gada laikā, jo nepamatota un ilgstoša (gadiem ilga) injekciju lietošana rada smagas atrofiskas izmaiņas saliecēju cīpslās, kas var novest pie to plīsuma.  

 


Maksas cenrādi varat apskatīt šeit.

Šos pakalpojumus varat saņemt pie mūsu speciālistiem:

 

HARALDS ADOVIČS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

ANDA GAILE, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

MĀRTIŅŠ KAPICKIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

GUNDARS KRAUKLIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

JĀNIS KRUSTIŅŠ, sertificēts traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

ULDIS KRUSTIŅŠ, traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

 

PĒTERIS LAUCIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

DZINTARS OZOLS, sertificēts bērnu ķirurgs, plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

KALVIS PASTARS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

MARTA RUDAKOVSKA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

AIVARS TIHONOVS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs

NONNA TOMIŠEVA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe

MĀRIS KRŪMIŅŠ, sertificēts plastikas ķirurgs

ERVĪNS LAVRINOVIČS, plastiskās ķirurģijas rezidents

JĀNIS ZARIŅŠ, sertificēts plastikas ķirurgs

Piesakieties konsultācijai