Osteoartrīts – ārstēšana, osteoartrīta simptomi

Osteoartrīts (osteoartroze) ir plaukstas mazo locītavu slimība, kas novērojama pastiprinātas locītavu noslodzes un izdiluma rezultātā vecākiem cilvēkiem, kā arī pēc traumām. Pēctraumatisks osteoartrīts pārsvarā novērojams pacientiem pat pēc daudziem gadiem kopš konkrētās locītavas traumas (sk. plaukstas kaulu lūzumi). Ar to slimo gados jaunāki cilvēki.
Visbiežāk osteoartrīts rodas īkšķa pamatnē un pirkstu kauliņos, kuri deformējas, veido iekaisumu un mazas cistiņas ādā, īpaši pirkstu galu locītavās. Ja artrīts ir īkšķa pamatnē, tad vērojams uztūkums, sāpes, veicot riņķveida kustības, kā arī nespēja noturēt smagāku rīta tējas krūzi. Pārciest šo slimību ilgstoši var palīdzēt steroīdu (pretiekaisuma) līdzekļu injekcijas, bet galīgā ārstēšanas metode ir ķirurģiska.

 

Pieteikties konsultācijai
Osteoartrīts – ārstēšana, osteoartrīta simptomi
1Solis

Piesakieties uz konsultāciju

Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.

2Solis

Veiciet drošu procedūru

Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju.

3Solis

Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās

Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.

Operācijas informācija

Operācijas ilgums

Atkarīgs no operācijas apjoma.

Anestēzija

Reģionālā vai vispārējā.

Ārstēšana

Ambulatora.

Atveseļošanās

Pēc operācijas jārēķinās ar lokālu diskomfortu un sāpēm, kas labi tiek kontrolētas ar pretsāpju medikamentiem. Brūces dzīst 2 nedēļas. Pacientam nepieciešams veikt pārsiešanu 2 vai 3 reizes nedēļā. Pēc divām nedēļām tiek noņemtas šuves. Pēcoperācijas periodā būs jānēsā ortoze vai ģipša longete, jāveic rokas ergoterapija un kustību izstrāde pirkstos.

Rezultāts

Pēc šādas operācijas radikāli samazinās sāpes un pieaug satvēriena spēks, tomēr tas nekad nebūs tāds, kāds bija pirms slimības.

Speciālisti
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēts traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēts traumatologs-ortopēds, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēts plastikas ķirurgs
Sertificēts plastikas ķirurgs
Sertificēts plastikas ķirurgs
Sertificēts traumatologs-ortopēds
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
BUJ

Vai osteoartrītu var izārstēt?

Osteoartrīts diemžēl nav izārstējams, taču tā attīstību var palēnināt vai pat apstādināt ar pareizu pārtiku un fizisko slodzi, maksimāli saglabājot kustību amplitūdu.

Kad osteoartrītu nepieciešams operēt?

Osteoartrītu jāoperē tad, kad izsmeltas visas citas ārstēšanas iespējas – pareiza pārtika, svara kontrole, fiziskās aktivitātes ar maksimālu kustību amplitūdu, fizikālā terapija, pretsāpju zāles un steroīdu injekcijas.

Operācijas cena

Osteoartrīts (Osteoartroze), operācija

Aprēķina individuāli

Piesakieties vizītei jau šodien, un jūtaties labāk savā ķermenī.

Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!

Pieteikties konsultācijai
Atzvani