DR. MED. MĀRTIŅŠ KAPICKIS
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
SkatītGrozītājmuskuļa sindroma simptomi ir ļoti līdzīgi karpālā kanāla sindromam – sajūta, ka tirpst pirksti vai plauksta, tomēr vidusnervs ir nospiests apakšdelmā, nevis karpālajā tunelī. Karpālā tuneļa atvēršanas operācija nedos vēlamo rezultātu. Viens no biežākajiem neveiksmīgas operācijas iemesliem ir nepareiza diagnoze.
Lai precizētu nervu bojājuma vai saspieduma līmeni, plaukstas ķirurgs pacientam liks veikt nervu vadīšanas izmeklējumus (neirogrāfiju vai elektromiogrāfiju). Šādos izmeklējumos bieži atklājas, ka sūdzību iemesls ir nervu saknīšu saspiedums kaklā. Šādos gadījumos pacients tiek nosūtīts pie vertebrologa turpmākai profesionālai ārstēšanai.
Piesakieties uz konsultāciju
Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.
Veiciet drošu procedūru
Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju
Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās
Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.
Operācijas ilgums
vidēji 1 stunda.
Anestēzija
reģionālā vai vispārējā.
Ārstēšana
ambulatora.
Atveseļošanās
Pēc operācijas jārēķinās ar lokālu diskomfortu un sāpēm, kas labi tiek kontrolētas ar pretsāpju tabletēm. Brūces dzīst 2 nedēļas. Pacientam nepieciešams veikt pārsiešanu 2 vai 3 reizes nedēļā. Pēc divām nedēļām tiek noņemtas ādas šuves. Pēcoperācijas periodā var būs nepieciešama ergoterapija un kustību izstrāde rokai.
Rezultāts
Operācijas rezultāti atkarīgi no laika, cik ilgi nervs bijis saspiests. Tāpēc svarīgi doties pie ārsta laikus, ja ir sajūta, ka tirpst pirksti, rokas vai plaukstas.
Par kompleksu pieeju augšējās ekstremitātes nervu saspiedumiem lasiet žurnālā „Plastikos”.
Kad pronatorsindroms ir jāoperē?
Ja konservatīvā terapija nav efektīva vai parādās muskulatūras vājums, nepieciešams veikt nerva atbrīvošanu ķirurģiskā ceļā. Pēc operācijas parasti tiek uzlikta ģipša longete uz 3 nedēļām un ir nepieciešama fizioterapija.
Vai pronatorsindroms ir ārstējams tikai ķirurģiski?
Lielākajā daļā gadījumu pronatorsindroms jāārstē konservatīvi – bez operācijas, pārpūlētajai rokai dodot atpūtu, uzliekot fiksatoru un lietojot pretsāpju – pretiekaisuma zāles. Tas var aizņemt 3-6 mēnešus.
Grozītājmuskuļa sindroms (Pronatorsindroms)
860 €
Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā.
Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!
Pieteikties konsultācijai