Galvas un kakla rekonstruktīvās operācijas

Pacientiem ar labdabīgiem vai ļaundabīgiem sejas, galvas vai kakla audzējiem joprojām ķirurģiska audzēja izņemšana ir pamatārstēšanas metode. Pēc audzēja izņemšanas parasti izveidojas ādas, gļotādas un kaulu defekti. Rekonstruktīvās mikroķirurģijas klīnikas speciālisti veic praktiski visu veidu sejas, galvas un kakla mīksto audu, kaulu un orgānu rekonstrukcijas. Šāda veida operācijas tiek veiktas kopā ar onkologiem, kuri izņem audzēju, bet mikroķirurgi novērš defektu, izmantojot pacienta audus no citām ķermeņa daļām.

Visbiežāk tiek veiktas mutes dobuma mīksto audu, apakšžokļa un sejas ādas rekonstrukcijas. Pacientus ar galvas un kakla audzējiem sākumstadijā var veiksmīgi ārstēt primāri, audzēju izgriežot. Diemžēl audzēji sākumstadijā nesāp, tāpēc tos diagnosticēt ir ļoti grūti. Bieži audzējs diagnosticēšanas brīdī jau ir iesaistījis apkārtējos audus. Tad radikāla audzēja izņemšana un defekta novēršana ir vienīgā ārstēšanas metode, kas ļauj pacientu izārstēt, bet staru terapija un ķīmijterapija ir tikai palīgārstēšanas metodes.

Mūsu ārstu komandas izārstēto ļaundabīgo slimību pacientu skaits iepriecina, jo tas ir līdzvērtīgs Rietumu vadošo klīniku rezultātiem. Tāpat mikroķirurgu veiktās sejas rekonstrukcijas ir atzinīgi novērtētas arī pasaules mikroķirurgu kongresos.

Retos gadījumos sejas un galvas defektu novēršana nepieciešama pacientiem pēc galvas traumas.


Maksas cenrādi varat apskatīt šeit.
 
Piesakieties konsultācijai