Pieres ādas nostiepšana, uzacu loku pacelšana

Ja sieviete jūtas labi atpūtusies un apmierināta, bet viņas sejā redzams kaut kas pavisam cits – raizes un neapmierinātība, tad vainīga ir piere un uzacis. Ja piere liedz izpausties patiesajām emocijām, pieres ādas nostiepšana var šo problēmu atrisināt. Šī plastiskā operācija ir viena no visbiežāk nepieciešamajām, un to veic pacientiem pēc 40 gadu vecuma.

Pieres ādas nostiepšanas operācija

Procedūra: tiek izlīdzināta pieres āda un paceltas uzacis, nostiepjot pieres ādu virzienā uz augšu un lieko nogriežot. Operāciju var veikt, izmantojot tradicionālo metodi, kad izdara griezumu šķērsām galvai aiz matu augšanas līnijas, vai lietojot endoskopu, kad izdara 3 vai 4 nelielus griezumus.

Operācijas ilgums: 1–2 stundas.

Anestēzija: lokālā ar nomierinošiem līdzekļiem vai vispārējā.

Ārstēšana: ambulatora.

Atveseļošanās: pēc pieres ādas nostiepšanas operācijas tiek lietots elastīgs pārsējs, ko parasti noņem 1. vai 2. dienā pēc operācijas. Zilumi un tūska pāriet 2–3 nedēļu laikā. Vairākus mēnešus jāierobežo uzturēšanās tiešos saules staros.

Rezultāts: pieres ādas nostiepšanas operācija palīdz izskatīties jaunākam, novērš neapmierinātu un dusmīgu izskatu, efekts saglabājas 5–10 gadus.

Uzacu pacelšanas operācijas

Uzacu pacelšanas operācija ir metode ar kuras palīdzību  koriģē sejas augšējās trešdaļas mīksto audu elasticitātes zuduma radītās estētiskās izmaiņas- uzacu noslīdēšana jeb ptoze , pieres un glabellārā rajona ( starp uzacīm)   muskuļa hipertonusu ar sekojošu pieres zonas horizontālo un vertikālo krunku veidošanos.

Ir pieejamas vairākas operatīvas tehnikas , atkarībā no esošo izmaiņu izteiktības, katra pacienta individuālām īpatnībām.

Pacienta apskates laikā tiek izvērtēta uzacu lokalizācija, matu augšanas līnija, plakstiņu estētiskais stāvoklis. Uzacu ptoze var būt gan kā atsevišķs stāvoklis, kas rada maldinošu augšējo plakstiņu  vizuālo izmaiņu ( lieko ādas kroku jeb pseidodermohalāzi) gan kombinācijā ar augšējo plakstiņu dermohalāzi.  Jaunāka gada gājuma pacientu sūdzība ir par vecumam neatbilstošām vizuālām izmaiņām acu zonā, kas rada vizuāli skumju , noguruma ainu. Vecāka gada gājuma pacientiem parasti novēro uzacu ptozi, kura kombinējas ar acs plakstiņu dermohalāzi jeb lieko ādu un/vai tauakdu trūcēm jeb tauku maisiņiem.

 

KONTRINDIKĀCIJAS OPERĀCIJAI :

1.       Hroniskas , neārstētas , nekupētas saslimšanas

2.       Paaugstināts asiņošanas risks ( asins reces problēmas, pacients lieto asins reci samazinošus preparātus ( piem., aspirīnu un līdzīgus preparātus nepieciešams pārtraukt lietot 2 nedēļas pirms operācijas un atsākt lietot ne ātrāk kā 2 nedēļas pēc operācijas)

3.       Absolūta kontrindikācija ir lagoftalma jeb nespēja pilnībā slēgt plakstiņus

Operācija , atkarībā no operācijas veida, plašuma, veicama lokāla, intravenozā vai vispārējā anestēzijā.

Operācijas paredzamais ilgums, atkarībā no operācijas veida, ir 30 min- 1,5 h.

 

NEPIECIEŠAMĀS ANALĪZES :

1.       Pilna asins aina

2.       Asns bioķīmija ( ALAT, ASAT, Na, K, urea , bilrubins )

3.       Asins reces faktori ( INR, APTL)

4.       Hepatīta B, C marķieri

5.       elektrokardiogramma

 

IESPĒJAMAS KOMPLIKĀCIJAS:

1.       Hematoma

2.       Infekcija

3.       Sejas nerva pārejošs vai paliekošs bojājums

4.       Jušanas nervu pārejošs vai paliekošs bojājums

5.       Alopecija jeb matu augšanas deficīts rētas zonā

6.       Postoperatīvs lagophtalmus jeb nepilnīga plakstiņu slēgšanās ar sekojošu acs radzenes kairinājumu

7.       Neapmierinošas postoperatīvas rētas

8.       Asimetrija,

9.       Konturu neregularitāte

 

OPERĀCIJU VEIDI:

Atkarībā no lokālās atradnes , uzacu ptozes pakāpes , nepieciešamās korekcijas apjoma , pacientam tiek piedāvāta kāda no sekojošām uzacu pacelšanas metodēm.  Biežākās no tām ir :

1.       Tiešā uzacu pacelšana. Piemērota vecāka gadu gājuma pacientiem, kuriem ir nepieciešama uzacu pacelšana , kuru varētu veikt īsā laikā , ambulatori , lokālā anestēzijā . Metodes trūkums ir redzama rēta virs uzacs.
Avots: Brow Lift, Direct Brow Lift


2.       Endoskopiska uzacu pacelšana

Metode sniedz labu anatomisko struktūru vizualizāciju, audu pacelšana pieres zonā tiek veikta subperiostāli, kas līdz minimumam samazina jušanas nervu bojājuma iespējas.  Operācija tiek veikta caur 3-5 ādas griezieniem galvas matainā daļā, kuri katrs ir 1-2 cm garšs.

Metode piemērota pacientiem ar nelielu vai mērenu uzacu ptozi, nepieciešamību veikt glabellas zonas korekciju.

 

  
Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2


3.       Koronārais grieziens

Attēlotas  trīs dažādas grieziena lokalizācijas vietas. Metode  piemērota pacientiem ar vidēju un izteiktu uzacu ptozi. Metodi var kombinēt ar sejas nostiepšanas jeb facelift operāciju. Metodes prioritāte ir stabils un ilglaicīgs rezultāts. Metodes trūkusm- jušanas traucējumi , alopēcijas zona, neapmierinoša rēta grieziena rajonā.
Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2


4.       Limitēts priekšējās matu līnijas ādas grieziens

Ādas incīzijas grieziens lokalizējas pieres rajonā , pa matu līnijas gaitu. Metode piemērota pacientiem, kuriem ir mērena vai izteikta uzacu ptoze, papildus var veikt  matu līnijas pazemināšanu. Izmantojot šo metodi , pacientam būtu jārēķinās ar redzamu ādas rētu pa matu līnijas gaitu , kā arī ar jušanas traucējumiem matainajā zonā.

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2


5.       Temporāls  jeb deniņu rajona grieziens

Ādas griezien lokalizējas deniņu rajonā, matainā zonā. Audi tiek pacelti virs dziļās temporālās fascijas līdz pat orbītas malai, supraorbitālai malai. Audi tiek pacelti un fiksēti nepieciešamajā iestiepumā. Metodi var kombinēt ar augšējo plakstiņu blepharoplastiku un transpalpebrālu uzacu mediālās , glabellārās zonas korekciju.

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2


6.       Transpalpebrāla pieeja

Operācijas veikšanai tiek izmantots augšējā plakstiņa blepharoplastikas grieziena pieeja. Metode lieliski piemērota pacientiem, kuriem nepieciešama glabelas rajona korekcija, bet nav nepieciešama uzacu pacelšana centrālā un laterālā daļā. Šīs metodes gadījumā biežāk novēro jušanas nervu bojājumu.

Materiāls no grāmatas : Richard J. Warren, “Plastic Surgery, 7, 93-107.e2


Pēcoperācijas periods katras operācijas tehnikas gadījumā ir atšķirīgs. Kopumā pacientam būtu jārēķinās ka pirmās pēcoperācijas nedēļās būs zemādas asinsizplūdumu, tūska, diskonforts. Būs nepieciešamas pārsēja maiņas. Ja brūces slēgtas ar neuzsūcošiem diegiem, tad diegu evakuāciju veic otrajā pēcoperācijas nedēļā. Pēcoperācijas periodā tiek izrakstīti nepieciešamie medikamenti ( antibakteriālā terapija, pretsāpju terapija).Maksas cenrādi varat apskatīt šeit.
Šos pakalpojumus varat saņemt pie mūsu speciālistiem:

 

HARALDS ADOVIČS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

ANDA GAILE, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe

GUNDARS KRAUKLIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

PĒTERIS LAUCIS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

MARTA RUDAKOVSKA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe

AIVARS TIHONOVS, sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs

NONNA TOMIŠEVA, sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe

JĀNIS ZARIŅŠ, sertificēts plastikas ķirurgs

Vairāk par procedūru lasiet šeit.

Piesakieties konsultācijai