Abdominoplastika Vēdera priekšējās sienas estētiskā operācija

Abdominoplastika ir vēdera plastiskā operācija, kas ir ķirurģiska iejaukšanās, ar mērķi atjaunot estētiski pareizas un pievilcīgas vēdera proporcijas.

Abdominoplastikas būtība ir lieko ādas audu, izstieptu muskuļu struktūru likvidēšana, tauku slāņa izgriešana. Abdominoplastika palīdzēs padarīt vēderu plakanu, elastīgu, noņemt lieko ādu un taukus.

Bieži vēdera plastika ir aktuāla pēc dzemdībām, īpaši daudzkārtējām, tiem, kas piedzīvojuši ievērojamu svara zudumu.

Operācija ieteicama arī pēc tauku atsūkšanas un citām ķirurģiskām iejaukšanās darbībām, tai skaitā ķeizargrieziena, ja ir izņemts ievērojams taukaudu daudzums, kad uz vēdera parādās daudz liekās ādas.

Viena no procedūras priekšrocībām ir vēdera priekšējās sienas nostiprināšana, savelkot saistaudus. Tas attiecas uz sievietēm ar diastāzi pēc grūtniecības. Pateicoties tam, vēders kļūst ne tikai pievilcīgāks, bet arī tonizētāks.

Pieteikties konsultācijai
Abdominoplastika Vēdera priekšējās sienas estētiskā operācija
1Solis

Piesakieties uz konsultāciju

Tās laikā pārrunājot vēlmes un vajadzības ar speciālistu varēsiet gūt skaidrību par iespējām, kā varat uzlabot savu veselību, justies skaisti un atgūt pašpārliecinātību.

2Solis

Veiciet drošu procedūru

Mūsu operācijas veiks kāds no mūsu piedzējušajiem ārstiem un ķirurģiem. Operācija ir vienu līdz divas stundas gara, kuras laikā jūs saņemat anestēziju.

3Solis

Atlabstiet, pieredzējušu profesionāļu rokās

Pēc operācijas veikšanas, jums būs jāpavada vidēji viena diena stacionārā, kur par jums parūpēsies mūsu personāls.

Operācijas informācija

Image

Vēdera ādas nostiepšana jeb kas ir abdominoplastika?

Kas ir abdominoplastika

Vēdera priekšējās sienas estētisku plastisku operāciju sauc par abdominoplastiku.

Kad tā ir pielietojama

Lielākā daļa cilvēku vēlas, lai vēdera priekšējās sienas āda būtu stingra un nostiepta.

Ar veselīgu diētu un regulāriem vēdera muskulatūras vingrinājumiem  dažkārt ir par maz, lai iegūtu vēlamo izskatu. Ja cilvēks ir norūpējies par šo problēmu, vēdera abdominoplastikas operācija var būt īstā izvēle.

Kā notiek operācija

Operācijas laikā tiek samazināts ādas un zemādas taukaudu slānis, to izgriežot vēdera vidējā un apakšējā daļā. Nepieciešamības gadījumā tiek nostiprināta vēdera priekšējās sienas muskulatūra, tās diastāze,  tiek likvidēta trūce.

Biežākie vēdera sienas deformācijas iemesli:

  • izteikta ķermeņa svara palielināšanās,
  • grūtniecība un celulīts (strijas) tās laikā,
  • straujš svara zudums,
  • vēdera priekšējās sienas muskulatūras vājums, mm.rectus abdominis diastāze

Abdominoplastika nav svara samazināšanas operācija, tās mērķis ir izveidot skaistas formas vēdera priekšējo sienu, atjaunojot ķermeņa dabīgo siluetu.

 

Divu veidu abdominoplastika

Atkarībā no operācijas apjoma, manipulācijai izšķir 2 veidus:

  • “Mini” jeb nepilnā abdominoplastika. Procedūras laikā likvidē ādu un zemādas slāni vēdera lejasdaļā, zem nabas, bez tās pārvietošanas. Vienlaicīgi ir iespējama muskulatūras korekcija, trūces likvidācija šajā zonā.

  • “Klasiskā” jeb pilnā abdominoplastika. Procedūras laikā likvidē ādu un zemādas slāni vēdera vidus un lejasdaļā, virzienā no ribāja loka līdz kaunuma apmatojuma līmenim. Naba tiek pārvietota jaunā vietā. Vienlaikus veic visas nepieciešamās vēdera muskulatūras / trūces koriģējošās procedūras.

Pirms operācijas konsultācijās kopīgi tiek apspriests operācijas plāns un tās apjoms. Nereti operāciju kombinē ar taukaudu atsūkšanu (liposuction). Dažreiz ir nepieciešamas papildus manipulācijas.

Operācijas ilgums

Atkarīgs no paredzamā operācijas apjoma, vidēji 2–4 stundas.

Anestēzija

Vispārēja.

Ārstēšana

Atrašanās stacionārā atkarīga no operācijas apjoma.

Atveseļošanās

Periods atkarībā no apjoma, pēc operācijas jūtams diskomforts un sāpes. Veicot vienlaicīgi muskulatūras vai trūces korekciju, tie būs vairāk izteikti, bet to var  novērst, lietojot nespecifiskos pretiekaisuma līdzekļus. Jālieto speciāla pēcoperācijas kompresijas josta līdz 4 nedēļām. Lielāka fiziskā slodze pieļaujama pēc 6 nedēļām vai vēlāk. Rētas samazinās un izlīdzinās 6–18 mēnešu laikā.

Rezultāti

Efekts ir paliekošs. Ilgtermiņā jāievēro sabalansētu diētu un jānodrošina fiziskas aktivitātes.

Image

Dr. Tomiševu liposakcija vai abdominoplastika

Rezultāts (pirms un pēc)

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Speciālisti
Latvijas Mikroķirurģijas centra vadītājs. Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēts plastikas ķirurgs
Sertificēta plastikas ķirurģe
Sertificēts plastikas ķirurgs, mikroķirurgs, rokas ķirurgs
Sertificēta plastikas ķirurģe, mikroķirurģe, rokas ķirurģe
BUJ

Vai abdominoplastikas operācijas laikā koriģē tikai lieko ādu?

Abdominoplstikas operācijas laikā koriģē lieko ādas kroku. Tās laikā var tikt atsūkti taukaudi. Operācijas laikā var tikt koriģētas baltās līnijas trūces, nabas trūce un baltās līnijas diastāze.

Kur lokalizējas abdominoplastikas rēta?

Klasiskais variants: rētu pozicionē dabīgās krokas rajonā –  lai tā nebūtu redzama, tērpjoties apakšveļā vai peldkostīmā. 

Kāds ir pēcoperācijas periods?

Pēc operācijas pirmo divu nedēļu laikā nepieciešams veikt brūču aprūpi. Pakāpeniski samazinās tūska un zemādas hematomas. Nepieciešams nēsāt kompresijas jostu.

Operācijas cena

Abdominoplastika ar nabas korekciju

no 4500 €

Abdominoplastikas cenā ietilpst pašas operācijas, anestēzijas, slimnīcas uzturēšanās un turpmāko atveseļošanās procesu izmaksas. Atkarībā no operācijas ilguma īpaši sarežģītos gadījumos abdominoplastikas cena var atšķirties.

Abdominoplastika bez nabas korekcijas

no 3500 €

Operācijas cenā ietilpst operācija, anestēzija, uzturēšanās stacionārā un sekojošu atlabšanas procesu izmaksas. Operācijas cenai var tikt piemērota piemaksa īpaši sarežģītos gadījumos atkarībā no operācijas ilguma.

Piesakieties vizītei jau šodien, un jūtaties labāk savā ķermenī.

Piesakieties konsultācijai, izmantojot tiešsaistes sistēmu un mūsu administratore sazināsies ar Jums par ērtu vizītes laiku!

Pieteikties konsultācijai
Atzvani