Atjaunojot krūti ar pacientes audiem, tiek izmantoti mīksto audu lēveri. Tos iedala mikrovaskulārajos lēveros un rotētos. Mikrovaskulārie lēveri sniedz iespēju transplantēt audus no attālākiem ķermeņa rajoniem, kuros audu zudums ne tikai neradīs defektu, bet pat uzlabos to formu un izskatu. Turklāt, salīdzinot ar implantu vai espanderu, krūts tekstūra ir ievērojami līdzīgāka dabiskajai. Tomēr ir jārēķinās, ka šāda veida operācijas ir ilgākas un ar lielāku risku, līdz ar to rūpīgi jāizvērtē pacienta piemērotība tām. Populārākie no mikrovaskulārajiem lēveriem ir DIEP un TUG, taču atsevišķos gadījumos tiek pielietoti arī citi.
DIEP lēveris tiek veidots no vēdera priekšējās sienas liekās ādas un zemādas audiem, saudzējot muskuļus un to fascijas. Tādējādi praktiski tiek izslēgts vēdera trūces veidošanās risks. Rezultātā tiek iegūts arī slaids vēders, gluži kā veicot vēderu samazinošās estētiskās operācijas. Ilgtermiņa rezultāti rāda, ka pēc šīm operācijām pacientēm ir mazāk sāpju un agrīnāka aktivizēšanās, salīdzinot ar TRAM (vēdera taisnā muskuļa) lēveri, kas ietver tā paša reģiona ādu un zemādu, taču tiek iekļauts arī vēdera priekšējās sienas muskulis, lai varētu lēveri rotēt.
TUG lēverī tiek iekļauta augšstilba iekšējās virsmas āda un zemāda, kā arī viens no muskuļiem. Ādas un zemādas zona atbilst tai, kuru likvidē, veicot augšstilba kosmētiskās operācijas. Papildus muskuļa ietveršana nerada funkcionālu deficītu, jo ir viens no vājākajiem, kura zudumu pilnībā kompensē citi muskuļi. Šis lēveris var būt piemērotāks pacientēm, kurām ir pārāk mazs vēdera priekšējās virsmas ādas un zemādas apjoms, vai arī tajā ir traucējošas rētas.
Rotētiem lēveriem, salīdzinot ar mikrovaskulārajiem lēveriem, nav nepieciešama mikroķirurģiska asinsvadu sašūšana, jo tiek saglabāta sākotnējā asinsrite. Tas padara šīs operācijas vienkāršākas un īsākas, tādējādi krūts rekonstrukcija ir pieejamāka pacientēm, kurām veselības stāvoklis nav piemērots mikroķiruģiskām operācijām. Biežāk izmantotie rotētie lēveri ir muguras platā muskuļa lēveris un vēdera taisnā muskuļa lēveris (TRAM).
Muguras platā muskuļa lēveris tiek veidots no ādas, zemādas un muguras platā muskuļa daļas. Šī ir viena no senākajām krūts atjaunošanas metodēm. Izmantojot šo lēveri, ne vienmēr pietiek ar tā apjomu pilnīgai krūts atjaunošanai, tādēļ tas var tikt kombinēts ar implanta ievietošanu. Rēta tiek projicēta krūštura mugurējās lencītes zonā, lai būtu mazāk uzkrītoša. Galvenais trūkums šai metodei ir mērena atsevišķu rokas vai pleca kustību pavājināšanās.
Vēdera taisnā muskuļa lēverī tiek izmantoti tie paši audi, kas DIEP lēverī, taču asinsrites saglabāšanai tiek iekļauts arī muskulis. Estētiskie rezultāti ir līdzvērtīgi, taču muskuļa iekļaušana var palielināt trūces risku un samazināt spēju taisni piecelties no guļus pozīcijas.