Veicot darba pienākumus, vīrietis nozāģē divus un traumē vēl divus pirkstus

10/03

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā Mikroķirurģijas centrā ar zāģētām brūcēm kreisajā plaukstā nonācis kāds 54 gadus vecs vīrietis. Ziņots, ka traumu viņš guvis darba vietā. Ārsti konstatējuši I – IV pirkstu dažāda līmeņa traumatiskas amputācijas. Plastikas, rokas un mikroķirurģe Marta Rudakovska un viņas komanda veikusi II un III pirkstu replantāciju, pārējo pirkstu brūču ķirurģiskas apstrādes.

Operācijas laikā veikta kaulu osteosintēze, sašūtas saliecējcīpslas un atliecējscīpslas, šūti nervi, artērijas un vēnas. Replantētie pirksti ir kompensēti, brūces dzīst apmierinoši. Pacients slimnīcā pavadījis četras dienas, 06.03.2015. devies mājup.

Ārsti norāda – rehabilitācija būs ilga; var paiet arī seši līdz divpadsmit mēneši. Jušana atjaunosies lēnām. Rehabilitācijas posmā pacientam svarīgākais ir darbs ar ergoterapeitu un sevi. Plaukstas turpmākās darbspējas ļoti lielā mērā atkarīgas no pacienta ieguldītā darba rehabilitācijas procesā. Šādā situācijā svarīgi ir ievērot veselīgu dzīvesveidu, kas, piemēram, smēķētājiem ir īpaši liels izaicinājums. Smēķēšana ievērojami kavē dzīšanas procesu, precīzāk sakot, asinsvadus, izraisot vazospazmas.

Atpakaļ uz sarakstu
Piesakieties konsultācijai