Mediķi aicina vecākus vasarā uzmanīt savus bērnus

21/06

Šonedēļ Mikroķirurģijas centrā nonāca kāds 9 gadus vecs zēns, kurš, palīdzot savam draugam skaldīt malku, bija nocirtis sev divus rokas pirktus. Pēc 6 stundu garas operācijas, ko veica Dr. Māris Krūmiņš, bērnam pirksti ir veiksmīgi piešūti un šobrīd ir cerība, ka tie spēs atgūt pilnu funkcionalitāti. Diemžēl nākas secināt, ka vasaras periodā ārstiem bieži nākas saskarties ar dažādiem traumu gadījumiem, un arvien biežāk ar tādiem gadījumiem, kur cietušie ir bērni.

 

Līdz ar vasaras brīvlaika sākšanos, bērniem ir daudz vairāk brīvā laika, viņi kļūst fiziski aktīvāki, vairāk uzturas svaigā gaisā, kas diemžēl palielina arī risku gūt kādu traumu. Tāpat izplatīti ir gadījumi, kad pilsētas bērni tiek sūtīti atpūsties uz laukiem, kur tie nonāk saskarē ar iepriekš nepiedzīvotām situācijām un nereti sevi traumē. No visām traumām, protams, bērnus nav iespējams pasargāt, taču daudzas nelaimes ir iespējams novērst.

 

„Darbojoties ar ierīcēm un instrumentiem, mazs neuzmanības mirklis kā pieaugušajam, tā ir īpaši bērnam var novest pie traumām ar smagām sekām un ilgu ārstēšanos. Vecākiem būtu jāpārliecinās, ka jebkuras aktivitātes, kas ir saistītas ar jebkādiem instrumentiem, bērni veic tikai vecāku vai citu pieaugušu cilvēku klātbūtnē. Protams, jāņem vērā arī bērna vecums. Deviņus gadus vecam bērnam cirvi rokā dot nevajadzētu!”, uzsver Māris Krūmiņš, Mikroķirurģijas centra ārsts.

 

Tipiskākās traumas, ko gūst bērni vasarā, ir saules apdegumi, slīkšana, sasitumi, mežģījumi un lūzumi, dažādas sadzīves traumas, kas radušās mājās, novietojot bīstamus priekšmetus bērnam pieejamās vietās, kā arī dažādi citi negadījumi. Pirmais, ko vecākiem vajadzētu darīt - skaidrot saviem bērniem jautājumus, kas saistīti ar drošību pat tad, ja šķiet, ka bērns jau ir pieaudzis un visu zina. Otrkārt, bērna klātbūtnē būtu jābūt kādam pieaugušajam, kurš varētu uzraudzīt, ar kādām aktivitātēm bērns nodarbojas, lai pasargātu viņu no nelaimes gadījumiem. Sargāsim sevi un savus bērnus, lai vasaras brīvlaiks būtu pilns ar smaidiem un pozitīvām emocijām!

Atpakaļ uz sarakstu
Piesakieties konsultācijai