Atzīmēta mikroķirurģijas nozares trīsdesmitgade

21/03

Mikroķirurģijas centrs 20. martā svinīgā pasākumā viesnīcas „Bellevue Park Hotel Riga” konferenču zālē atzīmēja nozares trīsdesmitgadi Latvijā, izceļot gan nozares, gan paša centra attīstību un sveicot ilggadējos mikroķirurģijas nozares darbiniekus. Pasākuma viesus priecēja Inta Teterovska vadītais jauniešu koris „Balsis”.

Svētku uzrunā Mikroķirurģijas centra vadītājs Mārtiņš Kapickis uzsvēra, ka „viena no galvenajām panākumu atslēgām ir prasme pateikt paldies kā komandas biedriem, tā pacientiem un sadarbības partneriem.” Viņš neslēpa arī savus pateicības vārdus un novēlēja klātesošajiem panākumus nākotnē.

Pasākumā tika sveikti Mikroķirurģijas centra darbinieki, kuri tajā darbojas kopš pirmās dienas. Tie ir māsa Marita Kokneviča, pārsiešanas māsa Valentīna Berestova, operāciju māsa Nelda Upeniece, tagadējā virsmāsa Ieva Bernarde, kā arī plastikas ķirurgs Haralds Adovičs. Šajās desmitgadēs ir izaugušas jau trīs ārstu paaudzes. Patlaban Mikroķirurģijas centrā strādā 16 sertificēti speciālisti (plastikas un rokas ķirurgi, ortopēdi, bērnu ķirurgs, ergoterapeits), 3 plastiskās ķirurģijas rezidenti un kinezioloģiskās teipošanas speciālists.

30 gadu laikā mikroķirurģija ir būtiski paplašinājusi ārstēšanas iespējas daudzās multidisciplinārās nozarēs. Statistika rāda, ka no 2011. līdz 2013. gadam Mikroķirurģijas centrā tika veikts vairāk nekā 3100 operāciju gadā; 2014. gadā – 3509 operācijas. Kādreiz gada rādītāji bijuši pat desmit reizes mazāki.

„Pirms vairākām dekādēm galvenais bija nodrošināt neatliekamo palīdzību sarežģītu rokas traumu vai traumatisku amputāciju gadījumos un pakāpeniski apgūt arī jaunas rekonstrukcijas metodes,” norāda viens no Mikroķirurģijas centra plastikas ķirurgs Haralds Adovičs. Viņš arī skaidro, ka „šobrīd mikroķirurģija Latvijā ļauj radikāli ārstēt dažādu orgānu vēzi, vienlaicīgi izdarot audu rekonstrukciju, veikt ekstremitāšu glābšanas operācijas pēc smagām traumām, ārstēt kaulu iekaisumu un defektus, pilnvērtīgi ārstēt perifēro nervu traumas un pleca pinuma bojājumus, ārstēt iedzimtas deformācijas un slimības bērniem, veikt pirkstu transplantāciju no pēdas uz roku, veikt krūšu dziedzeru rekonstruktīvās operācijas pēc mastektomijas, ārstēt mīksto audu defektus ar apasiņotu audu kompleksiem. Daudzas no šīm metodēm vēl nesenā pagātnē šķita neiespējamas."

Atpakaļ uz sarakstu
Piesakieties konsultācijai