Mikroķirurģijas centrs

Mikroķirurģijas centrs ir viena no lielākajām plastiskās ķirurģijas klīnikām Baltijā, kurā sniedzam palīdzību estētiskajā, rekonstruktīvajā un plaukstas ķirurģijā. Apvienojot praktiskās un estētiskās (kosmētiskās) medicīnas prasmes, darām visu, lai jūsu mērķis – vesels un skaists ķermenis – tiktu piepildīts vislabākajā iespējamajā kvalitātē.

„Plastiskā ķirurģija palīdz ne tikai veidot vai atgūt veselu ķermeni un darbaspējas. Tā palīdz arī pilnvērtīgākai dzīvei – iegūt labāku pašsajūtu, atbrīvotību un harmoniju ar sevi. Priecājamies, ja ar savām zināšanām varam palīdzēt piepildīt jūsu mērķus.”

Dr. med. Mārtiņš Kapickis
Mikroķirurģijas centra vadītājs

Profesionāla ārstu komanda

Mūsu komandu veido jauni, enerģiski un jau pieredzes bagāti plastikas ķirurgi, traumatologi ortopēdi un bērnu ķirurgs, kas profesionālās zināšanas apguvuši un papildina, periodiski strādājot pilnas klīniskas atbildības darbu ASV, Singapūras, Norvēģijas, Vācijas un Austrijas klīnikās. Tur iegūtā pieredze, kontakti ar ārzemju kolēģiem, kā arī patiesā interese par savu darbu ļauj sekot līdzi jaunumiem nozarē un progresīvākās metodes ieviest arī Latvijas plastiskajā ķirurģijā. Mikroķirurģijas centrā periodiski praktizē arī ķirurgi no ārzemju klīnikām.

Vairāk nekā 30 gadu pieredze

Mēs strādājam kopš 1985. gada, kad slimnīcā „Gaiļezers” tika izveidota vienīgā specializētā Mikroķirurģijas nodaļa Latvijā. Tajā savu praktisko darba pieredzi ieguvuši vairākums Latvijas plastikas ķirurgu.

Nozīmīgākās vēsturiskās operācijas

1985. gadā  1. maijā, neilgi pēc nodaļas atvēršanas, tika veikta pirmā pirksta replantācija (pilnīgi nogriezta pirksta piešūšana). 1985. gadā piešuva arī plaukstu un 1986. gadā — pēdu.

2000. gadā  kādam 14 gadus vecam pusaudzim mikroķirurgs Mārtiņš Kapickis piešuva norautu sēklinieku. Operācija bija veiksmīga.

2003. gadā dr. Tihonovs kādam vīrietim rokai piešuva kāju pirkstus. Viņš darba traumā bija zaudējis labās plaukstas četrus pirkstus, izņemot īkšķi, un vienīgā iespēja jebkā atjaunot rokas funkcijas bija šāds risinājums.

2006. gadā plastikas ķirurgs Aivars Tihonovs piešuva vīrietim spēka gados nogrieztu dzimumlocekli. „Ķirurģiski viss bija veiksmīgi. Pēc pacienta vārdiem, tās bija derības,” komentēja dr. Adovičs.

2008. gadā pirmoreiz Latvijā mikroķirurgi pārstādīja divus pirkstus divgadīgam bērnam. Puisēns bija 2007. gadā guvis elektroapdegumu un zaudējis kreisās plaukstas trīs pirkstus. Lai atjaunotu plaukstas funkcijas un spēka tvērienu, mediķi pārstādīja divus pirkstus, vienu no labās, otru no kreisās kājas. Operāciju veica bērnu ķirurgs Dzintars Ozols.

2010. gadā Dr. Kalvis Pastars veica pirmo barības vada rekonstrukciju ar tievās zarnas brīvu transplantātu.

2011. gadā Mikroķirurģijas centrs valsts apmaksātā operācijā veica jau otro barības vada rekonstrukciju Latvijā. 49 gadus vecajam pacientam bija balsenes vēzis, kas ieaudzis barības vadā. Operācijā izņemts audzējs un atjaunots barības vads, izmantojot zarnas transplantātu. Operāciju veica mikroķirurgs Kalvis Pastars sadarbībā ar Latvijas Onkoloģijas centra speciālistiem Juri Tāru un Armandu Sīviņu.

2011. gada februārī ārsti izveidoja jaunu barības vadu 45 gadus vecam vīrietim, kurš aiz neuzmanības bija iedzēris ķīmisku vielu. Kā transplantātu izmantoja pusmetru garu resnās zarnas fragmentu. Operāciju veica mikroķirurgs Kalvis Pastars, Onkoloģijas centra galvas un kakla ķirurgs Juris Tārs un onkologi–ķirurgi Vladimirs un Sergejs Januškeviči, anestezioloģe–reanimatoloģe Baiba Pauliņa un māsu komanda.

2012. gadā pacientam ar apakšžokļa audzēju tika veikta radikāla audzēja izgriešana un kompleksa sejas apakšējās daļas rekonstrukcija vienā etapā.Operācijas rezultātā pacientam izveidojās būtisks sejas apakšējās daļas defekts. Mikroķirurģijas centra speciālisti Kalvis Pastars un Arguts Keirāns veica kompleksu sejas apakšējās daļas rekonstrukciju.

2014. gadā veikta Latvijā pirmā endoskopiskā kubitālā tuneļa operācija, ko veica Mikroķirurģijas centra speciālisti Uldis Krustiņš un Mārtiņš Kapickis.

2014. gadā veikta barības vada rekonstrukcija 65 gadus vecam pacientam. Latvijā šāda veida operācijas iepriekš veiktas vien trīs reizes. Operāciju veica ķirurgs – onkologs dr. Armands Sīviņš, mikroķirurgs Kalvis Pastars un LOR onkologs Juris Tārs.

2014. gadā veikta operācija gadu vecam bērnam ar sarežģītu iedzimtu rokas deformāciju. Nav ziņu, ka šāda operācija būtu veikta kur citur pasaulē. Operāciju veica Dr. Dzintars Ozols, kurš ir specializējies iedzimtu ekstremitāšu deformāciju ķirurģiskā ārstēšanā.

2014. gadā veikta totāla deguna rekonstrukcija pacientei ar ļaundabīgu deguna audzēju. Šāda apjoma operācija Latvijā līdz šim vēl nebija veikta. 82 gadus veco pacienti operēja Mikroķirurģijas centra mikroķirurgs Kalvis Pastars un plastikas ķirurģe Anda Gaile.

2014. gadā veikta Latvijā pirmā pilnas auss rekonstrukcija. Līdz šim šādas operācijas Latvijā bija veikuši vien rietumu valstu speciālisti. Operāciju veica mikroķirurgs Dzintars Ozols un plastikas ķirurgs Kārlis Vērdiņš.

 

SIA “Latvijas plastiskās, rekonstruktīvās un mikroķirurģijas centrs” noslēdzis 26.06.2014. līgumu Nr. L-ĀTA-14-2096 ar LIAA par projektu “Mikroķirurģijas centra dalība Euro-Asian Health summit. Medical and Health Tourism Mart”, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.
 
 
 
 
 
Piesakieties konsultācijai