Tauku injekcijas jeb lipofillings

14/03

Tauku injekcijas jeb lipofillings ir metode ar kuras palīdzību, izmantojot pašas pacientes taukaudus,  ir iespējams veikt konkrētu ķermeņa formu korekciju.

Lipofillingu izmanto:

  1. Sejas kontūru korekcijai - atjaunojot novecošanas rezultātā zaudēto apjomu tādās sejas zonās kā vaigu apjoms, periorbitālā zona jeb acu zona, lūpu apjoma atjaunošanai, deniņu zonu atjaunošanai, zoda līnijas korekcijai
  2. Sejas krunciņu korekcijai - piemēram nazolabiālo krunciņu korekcija
  3. Krūšu formas, apjoma korekcijai. Veicot krūšū primāru palielināšanau, vai krūšu formas korekcijai pēc estētiskām un rekonstruktīvām operācijām
  4. Plaukstu virspusējo virsmu apjoma atjaunošana, ko bieži sauc arī par plaukstu rejuvināciju
  5. Sēžamvietas apjoma un formas korekcijai
  6. Lielo kaunuma lūpu apjoma korekcijai jeb augmentācijai
  7. Apkšstilbu apjoma korekcijai
  8. Pēcapdegumu un posttraumatisku deformētu rētu korekcijai

Ķermeņa zonas, no kurām visbiežāk tiek ņemti taukaudi pārstādīšanai - vēdera priekšējā siena, augšstilbu iekšējās un ārējās virsmas. Ja šajās zonās taukaudu daudzums ir nepietiekams vai kādu iemeslu dēļ nav iespējams to izmantot, tad  kā donora zonas var  tikt  izmantotas arī ceļgalu zona, augšstilbu priekšējā virsma, jostas daļa.

Procedūra veicama lokālā un vispaŗējā anestēzijā.

Procedūras vidējais ilgums 1-1,5 stunda

Procedūra: Taukaudu donora zonā, caur nelieliem ādas griezieniem veic zemādas taukaudu infiltrāciju ar speciālu šim mērķim sagatavotu šķīdumu. Infiltrāciju veic ar tam speciāli paredzētu caurulīti. Pēc zemādas taukaudu slāņa infiltrācijas, tiek veikta taukaudu atsūkšana. Atsūktos taukaudus centrifugē, attīra no pārstādīšanai nepiemērotām, bojātām tauku šūnām. Attīrītos taukaudus ar speciāli tam izveidotām caurulītēm ievada mērķa zonā.

Pēcoperācijas periods kopumā ilgst 1 mēnesi, kura laikā pakāpeniski pazūt zemādas asinsizplūdumi, tūska. Gala rezultāts vērtējams pēc 6 mēnešiem.

 

Sejas kontūru, krunciņu  korekcija:

Šī metode ir atzīta par visefektīvāko sejas kontūru, krunciņu  korekcijas metodi, jo pieļauj iespēju veikt liela tilpuma korekciju vairākās zonās  vienas procedūras laikā. Efekts ir ilglaicīgs un paliekošs. Par cik tiek izmantoti pašas pacientes taukaudi, nav novērotas alerģiskas reakcijas.

Lipofillinga metode neatstāj rētas. Lipofillinga rezultātā ievērojami samazinās krunciņu daudzums, āda iegūst elasticitāti, tvirtumu.

Procedūra ir viegli veicama, neaizņem daudz laiku - lipofllinga procedūru bieži veic vienlaicīgi ar citām ķirurģiskām operācijām (piemēram, sejas nostiepšanu jeb faceliftu).

 

Krūšu formas korekcija:

Ar paša pacienta taukaudiem ir iespējams veikt krūšu formas korekciju - palielināšanu, kādas konkrētas zonas piepildīšanu, apjoma korekciju. Ar šo metodi iespējams veikt formu korekciju pacientēm pēc krūšu palielināšanas ar silikona implantiem, ja nepieciešams radīt papildus audu segumu virs implantiem. Metode ir piemērota pacientēm pēc krūšu rekonstrukcijas, kad nepieciešama formas korekcija.

 

Plaukstu dorzālo virsmu korekcija:

Bieži vien no pacientēm ir dzirdēts, ka seju, krūtis un ķermeņa aprises iespējams ķirurģiski uzlabot, bet plaukstu virsmas bieži vien tāpat nodod patieso sievietes vecumu. Novecojot plaukstu dorzālās virsmas zaudē taukaudu daudzumu un tās iegūst kaulainu, sausu roku izskatu. Lieliska, ilglaicīga metode ir lipofillings, sniedzot dabisku plaukstas virsmu piepildījumu un ādas vizuālā izskata uzlabojumu.

 

Sēžamvietas formas korekcija:

Dotajā brīdī ļoti populāra ķirurģiska manipulācija ir  sēžamvietas jeb dibena formas korekcija, tam piešķirot apjomīgākas apprises un/vai koriģējot tā formu. Iepriekš šādu korekciju bija iespējams veikt tikai ar silikona implantiem vai salīdzinoši drastisku ķirurģisku operāciju palīdzību. Lipofillings šajā jomā ir patīkama alternatīva, jo nerada tādas komplikācijas kā implanta atgrūšanu, audu nekrozes vai lielas rētas pēc operācijas.

Operācijas laikā var tikt vaļā arī no nevēlamiem taukaudu uzkrājumiem zonās, kurās nemaz to negribās redzēt - jostas zonā - tā saucamie “mīlestības rokturīši” - galifē zonā jeb augšstilbu ārējās virsmās u.c.

 

Lielo kaunuma lūpu palielināšana jeb augmentācija:

Par šo procedūru sabiedrībā runā reti un pieklusināti, neskatoties uz to, ka tā daudzām sievietēm ir ļoti aktuāla. Novecojot taukaudu daudzums zūd arī šajā zonā, radot diskomfortu  pacientēm. Lipofillings ir lieliska alternatīva jau ierastajiem filleriem, kurus ir regulāri jāatkārto, atkal un atkal dodoties uz procedūru pie speciālista. Taukaudu injekcijas sniedz ilgstošu rezultātu, līdz minimumam samazinot iespējamās komplikācijas.

 

Apakšstilbu apjoma korekcija:

Metode pacientiem, kuriem šķiet, ka ar muskuļu treniņu vien nav iespējams sasniegt mērķus. Kā arī pacientiem, kuri nevēlas pavadīt visu savu brīvo laiku treniņu zālē, bet vēlas apjomīgāku ikra rajonu.

 

Apdeguma rētu, posttraumatisku rētu korekcija:

Nereti pēc dažādām traumām paliek deformētas rētas - apjoma zudumi kādā konkrētā ķermeņa zonā, kas rada vizuālu defektu. Šādu zonu korekcijai plaši tiek izmantota lipofillinga metode ne tikai apjoma korekcijai, bet arī, lai uzlabotu konkrētās zonas audu kvalitāti, mobilitāti, mikrocirkulāciju.

       
Atpakaļ uz sarakstu
Piesakieties konsultācijai